۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۷:۰۲
کد خبر: 81547818
T T
۰ نفر
120هزار خودرو روز گذشته از محور تهران - قم تردد داشته اند

تهران - ايرنا - مديركل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران گفت: براساس آمار دوربين هاي تردد شمارهاي برخط (آنلاين) در روز گذشته تعداد 120هزار خودرو از محل عوارضي تهران - قم تردد داشتند.

حميدرضا شهركي ثانوي روز جمعه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: در اين روز حدود 70 هزار خودرو از تهران خارج و 50 هزار وسيله نقليه وارد تهران شدند.

وي با اشاره به پيش بيني هواشناسي و بارش باران به رانندگان توصيه كرد: مسافران و گردشگران تهران توجه داشته باشند كه با رعايت مقررات راهنمايي و رانندگي در محورهاي مواصلاتي با سرعت مجاز رانندگي از سبقت مجاز اجتناب كنند.

شهركي ثانوي تصريح كرد: براساس آمار ثبت شده در سفرهاي نوروزي سال گذشته حدود دو ميليون و 500 هزار نفر مسافر از مبدا استان تهران به مقاصد درون و برون استاني توسط سيستم حمل و نقل عمومي جاده اي جابجا شده اند.

وي به اجراي طرح نظر سنجي از مسافران نوروزي در پايانه هاي مسافري شهر تهران اشاره كرد و افزود: در مسير راستاي تحقق خواست هاي مسافران از اين اداره كل علاوه بر اجراي طرح سراسري نظرسنجي از مسافران نوروزي كه از طريق سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي اجراء مي شود، اقدام به اجراي طرح نظر سنجي در قالب خدمات قبل از سفر و حين سفر به روش مصاحبه از طريق يكي از شركت هاي ذيصلاح اين حوزه نيز شده است.

مديركل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران گفت: كسب اطلاعات حاصل از اين نظرسنجي علاوه بر آگاهي از سطح ميزان رضايتمندي مسافران مي شود بلكه در برنامه ريزي هاي آينده نيز راهكارهاي مناسبي را نشان مي دهد.

تهرام/1699/1724

سرخط اخبار اقتصاد