۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۶:۵۳
کد خبر: 81547813
T T
۰ نفر
امام جمعه مريوان: اسلام آيين عقل و فطرت است

سنندج - ايرنا- امام جمعه مريوان گفت: اسلام آئيني هماهنگ با عقل و فطرت است و دين و خرد دو حجت پيدا و پنهان خدا براي هدايت انسان ها است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، ماموستا مصطفي شيرزادي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه مريوان، افزود: دشمني با اسلام به اندازه خصومت با عقل و خرد غير منطقي است.

وي با بيان اينكه، محروميت از دين به همان ميزان فقدان عقل و انديشه به انسان ضربه مي زند، ادامه داد: امروز ريشه همه فتنه ها، فتنه فرهنگي است و در فتنه فرهنگي، نهادها، مسوولان، برنامه هاي آموزشي، تبليغي و همچنين دست اندركاران فكر و فرهنگ و هنر بيشترين نقش را ايفا مي كنند.

خطيب نماز جمعه مريوان با اشاره به روزهاي آخر سال و طلب حلاليت از مردم و شهروندان مريوان اظهار كرد: شهرستان مريوان در طول ايام نوروز يكي از مقصدهاي مهم گردشگري در كشور و غرب مي باشد كه برتك تك شهروندان واجب است در حد احترام و نهايت مهمان نوازي، ميزباني شايسته براي مهمانان نوروزي باشند.

وي بيان كرد: تمام دستگاه هاي اجرايي از جمله نيروي انتظامي، پليس راهنمايي و رانندگي و خدمات شهرداري بايد در طول اين ايام زمينه و بستر لازم و مناسب را براي آسايش مسافرين به عمل آورند و نهايت احترام و عطوفت اسلامي را در قبال مسافرين نوروزي به كار گيرند.

ماموستا شيرزادي خاطر نشان كرد: خداوند تبارك و تعالي براي مهمان و ميزبان ارزش زيادي قايل ‏شده و براي آنها پاداش‏هاي بسيار زيادي در نظر گرفته است؛ هم براي مهمان كه به خانه برادر ديني ‏اش‏ مي‏ رود و با او ديدار مي كند و هم براي ميزبان كه از او پذيرايي ‏مي ‏كند و امكانات رفاهي را در اختيار او قرار مي ‏دهد.

وي تاكيد كرد: اگر انسان بعد از انجام ‏واجبات و ترك محرمات، جز مهمانداري عمل نيك ديگري را انجام نداده باشد، خداوند به ‏واسطه همين عمل، او را به بهشت مي‏برد.

مريوان در 130 كيلومتري غرب سنندج واقع شده است.

7451/6108

سرخط اخبار استان‌ها