روزانه سه هزار نفر از مركز فرهنگي دفاع مقدس در خرمشهر ديدن مي كنند

آبادان - ايرنا - مدير مركز فرهنگي دفاع مقدس خرمشهر گفت:روزانه بيش از سه هزار نفر در قالب كاروان هاي راهيان نور و بازديدكنندگان انفرادي از اين مركز ديدن مي كنند.

عبدالمجيد عقيلي جمعه در گفت و گو با ايرنا افزود: از 20 اسفند تاكنون بازديد از مركز فرهنگي دفاع مقدس و موزه جنگ خرمشهر افزايش 50 درصدي نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان مي دهد.

وي اظهار داشت:با توجه به آيين سوگواري حضرت فاطمه زهرا(س) در ايام نخست نوروز ، پيش بيني مي شود حضور مردم و كاروان هاي راهيان نور و بازديد از موزه جنگ به طور متوسط به هفت الي هشت هزار نفر در روز برسد.

وي از حضور 120 نفر از اتباع خارجي در مركز دفاع مقدس خرمشهر خبر داد و گفت: اتباع خارجي عمدتا از كشورهاي آسيايي و بعضا از كشورهاي اروپايي مي باشند.

عقيلي با اشاره به نظر سنجي از بازديد كنندگان از موزه جنگ خرمشهر گفت:اين نظر سنجي بيانگر اظهار تاسف عميق اتباع خارجي به خاطر مصيبت سنگيني است كه بر مردم ايران در هشت سال جنگ حادث شده است.

موزه جنگ خرمشهر داراي پنج تالار است كه شامل تالار شرايط بحران قبل از شروع جنگ و هجوم اوليه ارتش بعث، حماسه 45 روزه مقاومت ، شرايط اشغال خرمشهر ، عمليات بيت المقدس و آزادسازي همچنين بازگشت مردم به خرمشهر مي باشد.

علاوه بر اين تابلوهاي گرافيكي و آثار حجمي امكان انتقال مفاهيم دفاع مقدس و همچنين آثار و ادوات به جا مانده از نيروهاي بعثي و آثاري از شهداي شاخص و محوري خرمشهر و تصاوير 45 روزه مقاومت و ايستادگي در عمليات آزادسازي خرمشهر نيز در معرض ديد قرار گرفته است.

وي با اشاره به طرح توسعه تكميلي موزه جنگ خرمشهر گفت: در طرح توسعه مركز فرهنگي دفاع مقدس خرمشهر در سال 94 شامل ديوار پرديس شهدا و تصاوير سنگ نوشته و مجسمه هاي برنزي از شهدا طراحي شده است.

7100/6068

سرخط اخبار استان‌ها