امكانات فارس براي ميزباني ميهمانان نوروزي از هر حيث مهياست

شيراز - ايرنا- استاندار فارس با اشاره به برنامه ريزي هاي انجام شده در راستاي ايجاد امكانات لازم جهت ميزباني مطلوب از مسافران نوروزي گفت :اين استان از هر حيث براي پذيرايي از مسافران در ايام تعطيلات پيش رو مهيا شده است .

به گزارش دريافتي روز جمعه ايرنا ، سيد محمد احمدي پيش بيني كرد كه در نخستين روزهاي تعطيلات شاهد حضور 10ميليون مسافري نوروزي در جاي جاي اين استان باشيم .

وي با بيان اين مطلب كه در نوروز سال قبل12ميليون نفر فارس را به عنوان مقصد گردشگري خود در انتخاب كردند ، اظهار داشت : در سالجاري كه ابتداي آن با نزول رحمت الهي همراه شده و نشاط و جذابيت خاصي به منطقه بخشيده پيش بيني مي شود تا پايان تعطيلات نوروزي 94شاهد رشد بيشتري نسبت به سال قبل به لحاظ گردشگر و مسافر باشيم .

نماينده عالي دولت در استان فارس با اشاره به اين كه تمام دستگاه هاي اجرايي استان براي پذيرايي مطلوب از مهمانان نوروزي بسيج شده و امكانات لازم را فراهم كرده اند، افزود: جلسات ستاد نوروزي با مديريت استاندار به صورت منظم برگزار شده و دستگاه هاي مسوول مانند پليس، علوم پزشكي، شهرداري شيراز، فرمانداري هاي استان، ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، زمينه هاي لازم براي آرامش، امنيت و اسكان مسافران در هتل ها، مهمان پذيرها، حسينيه ها و مدارس را فراهم كرده اند.

وي با بيان اين كه روزانه 90 پرواز داخلي و خارجي در فرودگاه بين المللي شهيد آيت الله دستغيب شيراز صورت مي گيرد، گفت: شيراز به عنوان حرم سوم اهل بيت(ع) در ايران و مهد ميراث فرهنگي در سطح كشور و دنيا شناخته شده است و وجود جاذبه هاي زياد گردشگري مذهبي، فرهنگي، طبيعي، درماني و تاريخي موجب استقبال گسترده افراد براي سفر به اين شهر و استان فارس شده است.

استانداري فارس به رضايت كامل مسافرين نوروزي در شيراز و فارس بر اساس ارزيابي هاي سال گذشته اشاره كرد و با تاكيد بر اين كه دستگاه هاي مختلف در نوروز94 نيز با برقراري كشيك هاي 24 ساعته تلاش مي كنند روزهاي با نشاطي را براي مردم رقم بزنند، اظهار داشت: اميدواريم در سال 94 با بسيج گسترده امكانات بتوانيم ميزبان شايسته اي براي مسافرين داخلي و خارجي در استان فارس باشيم.

احمدي افزود: مهمان نوازي مردم فارس همواره زبانزد بوده است و با توجه به چهار فصل بودن اين استان اميدواريم خاطره خوشي از سفر به فارس براي مسافرين نوروزي رقم بخورد.ك/1

7366/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها