۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۶:۲۷
کد خبر: 81547795
T T
۰ نفر
امام جمعه اصفهان: زندگي ما بايد فاطمي و ولايي باشد

اصفهان - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) در راه حفظ اسلام و ولايت بسيار رنج ديدند و زندگي ما به تبعيت از ايشان بايد ولايي باشد.

به گزارش ايرنا، آيت الله سيد يوسف طباطبايي نژاد در خطبه هاي نماز جمعه اصفهان با اشاره به تقارن نوروز با ايام شهادت حضرت زهرا (س) افزود: رنگ و بوي فاطمي بايد در اين ايام در زندگي جاري شود.

وي با اشاره به نامگذاري هاي ابتداي سال رهبر معظم انقلاب، گفت: نبايد اين نامگذاري ها در شعار خلاصه شود بلكه بايد در جامعه عملياتي و اجرايي شود.

نماينده ولي فقيه در استان اصفهان به ضرورت انصاف و توجه به فقرا و افراد بي بضاعت در جامعه اشاره كرد و افزود: اسلام در اين خصوص تاكيد بسيار دارد و به ويژه در شب عيد بايد تلاش كنيم اين افراد نيز عيد خوبي داشته باشند.

وي صله رحم را از سنت هاي نيكوي اسلام خواند و اظهار كرد: ديد و بازديد ايام نوروز عملي بسيار ارزشمند است و نبايد آن را به گناه آلوده كرد.

امام جمعه اصفهان با اشاره به اينكه نوروز ايامي خاص و ويژه است، گفت: در اين ايام كه طبيعت زنده مي شود، از خدا بخواهيم تغييري خوب در جسم و روحمان ايجاد شود.

آيت الله طباطبايي نژاد در بخش ديگري از خطبه هاي نماز با اشاره به ضرورت رعايت تقواي فردي و اجتماعي گفت: پايبندي به نماز و قرآن جامعه را از آلودگي ها پاك مي كند.

/پ7134/ 6508/1756