حادثه تاسوكي نشات گرفته از تفكر غير اسلامي بود

زابل- ايرنا- نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: حادثه تاسوكي نشات گرفته از تفكر بدور از منطق اسلام بود.

به گزارش ايرنا آيت الله عباسعلي سليماني روز گذشته در نهمين يادواره شهداي حادثه تاسوكي در گلزار شهداي نيمروز افزود: برگزاري اين يادواره در سال هاي اخير در گلزار شهداي اين شهرستان سنت مباركي است كه توسط سردار شهيد حبيب لك زايي پايه گذاري شد.

نماينده مقام معظم رهبري در امور اهل سنت استان هاي سيستان و بلوچستان و كرمان با اشاره به حادثه دلخراش تاسوكي در سال 84 گفت: دشمن به بهانه انتقام گيري از شيعه و از بين بردن ارتباط تشيع و تسنن اين حركت تروريستي را انجام داد اما به سبب بصيرت بالاي مردم به اهداف خود دست پيدا نكرد.

امام جمعه زاهدان تصريح كرد: اقداماتي كه امروز در سوريه و عراق با تفكر بدور از منطق اسلام از سوي داعش انجام مي شود از همان نوع جنايتي است كه در تاسوكي اتفاق افتاد.

آيت الله سليماني افزود: بر اساس آيات قرآن سرانجام افرادي كه مرتكب چنين جناياتي مي شوند نابودي و هلاكت است.

فرمانده قرارگاه قدس نيروي زميني سپاه نيز در اين مراسم گفت: حادثه اي كه در تاسوكي رخ داد آغاز جريانات ضد اسلامي در سوريه، عراق و ديگر بلاد اسلامي است.

سردار محمدرضا ماراني افزود: منشا اقدامات گروهك هاي تكفيري در عراق، سوريه و ديگر كشورهاي اسلامي حركت هاي پليد عبدالمالك ريگي است.

وي اظهار داشت: توطئه ها و اقدامات تروريستي انجام شده در جنوب شرق ايران براي نابودي وحدت شيعه و سني بود كه با بصيرت و آگامي مردم منطقه باعث از بين رفتن خودشان شد.

وي تاكيد كرد: اگر امروز تكفيري ها در سوريه و عراق شكست مي خورند از بركت خون شهدا است.

به گزارش ايرنا نهمين يادواره شهداي تاسوكي با حضور مسوولان كشوري و استاني روز گذشته در گلزار شهداي شهرستان نيمروز برگزار شد.

مزدوران استكبار به سركردگي معدوم عبدالمالك ريگي و اعضاي گروهك تروريستي جندالشيطان در شامگاه 25 اسفند 1384 با بستن راه زاهدان - زابل در محدوده تاسوكي واقع در 10 كيلومتري پاسگاه تاسوكي 28 نفر از مردم بي گناه و مسافران عبوري را در مقابل ديدگان خانواده هايشان به شهادت رسانده و هفت نفر را به گروگان بردند.

گروهك تروريستي موسوم به جندالله همچنين چند جنايت ديگر در زاهدان، چابهار و پيشين انجام دادند كه با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) و ساير دستگاههاي عضو شوراي تامين تمامي عوامل اين حوادث در درگيري با نيروهاي امنيتي و انتظامي به هلاكت رسيده يا پس از دستگيري و محاكمه اعدام شدند.

7317/3042/6081

سرخط اخبار استان‌ها