امام جمعه شيراز :حضرت فاطمه زهرا(س) الگويي براي حركت در مسير ولايت است

شيراز- ايرنا- نماينده ولي فقيه در فارس و امام جمعه شيراز با بيان اينكه حضرت فاطمه زهرا(س) شهيد راه امامت و ولايت والگوي كاملي براي حركت در مسير ولايت است گفت: اميدوارم درس امامت و ولايت را از اين حضرت آموخته و در دوران حيات پياده و دنبال كنيم.

به گزارش ايرنا آيت الله اسدالله ايماني در خطبه هاي آخرين نماز جمعه سال 93 در بين نمازگزاران در شيراز بيان كرد: حضرت فاطمه زهرا(س) به ما مي آموزد كه دفاع از ولايت در برخي از مقاطع به سختي ها و گرفتاري ها و محروميت ها منتهي مي شود و امروز نيز شيعيان فاطمه زهرا(س) بايد در امر ولايت و اطاعت از رهبري ادامه دهنده راه حضرت فاطمه زهرا(س) باشند.

وي با اشاره به آغاز سال 94 شمسي افزود: به دليل تقارن ايام نوروز با دهه فاطميه حضرت فاطمه زهرا(س) سال 94 سال فاطمي است و بايد از بركات اين بانوي بزرگوار اسلام استفاده شود.

ايماني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به 29 اسفندماه سالروز ملي شدن صنعت نفت ايران اظهار داشت : توليد، استخراج و فروش منابع نفتي كشور ما بر عهده شركت هاي انگليسي بود و سهم اندكي را به كشور مي دادند كه با ملي شدن صنعت نفت، كشورهاي استعماري از ايران رانده شدند.

وي اضافه كرد: متاسفانه بعد از آن كشورهاي استعمارگر انگليس و آمريكا به ايران آمدند و روزانه شش ميليون بشكه نفت از كشور صادر و براي چرخش اقتصاد كشورهاي غربي به كار گرفته مي شد كه اين روند تا سال 57 در كشور حاكم بود.

نماينده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبري ادامه داد: پيامد غارت منابع نفتي ايران گره زدن اقتصاد و زندگي مردم ما به نفت است كه دشمنان تلاش كردند مردم ما دانش فني نداشته و مايحتاج خود را از طريق فروش نفت به دست آوردند كه اين ضربه مهلكي به كشور ما بود.

ايماني با اشاره به تاثير بد و وابستگي درامد كشور ما به صنعت نفت افزود: به دليل وابستگي اقتصاد ما به نفت در اين بخش دچار اشكال ها و مشكلات فراواني هستيم به طوري كه بعد از گذشت 36 سال از پيروزي انقلاب اسلامي هنوز نيز 50 درصد از برنامه و بودجه كشور وابسته به نفت است.

او گفت: اقتصاد كشور ما بايد به واسطه دانش دانشمندان، سرمايه سرمايه داران و بازوي كارگران توسعه، ارتقا و مديريت شود كه اميدوارم دولتمردان ما در اين عرصه حركت هاي لازم را دنبال كنند.

امام جمعه شيراز در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به حوادث اخير در استان فارس بيان كرد: عده اي براي بهره برداري هاي سياسي، برنامه ريزي و فضاسازي ويژه اي براي اين استان داشته تا بتوانند اهداف و مقاصد خود را در فارس و شيراز پياده سازي كنند.

ايماني اظهارداشت: در يك هفته اخير شاهد بي تقوايي و بداخلاقي هاي فراواني بوديم كه كار درستي نبود.

وي با اشاره به نامه اخير علي مطهري به وي و انتشار آن در فضاي مجازي اضافه كرد: در حادثه رخ داده در شيراز مي توانم و مي توانستم نسبت به تمام مسوولان برخورد لازم را داشته باشم اما هيچ حركتي انجام نداده و سكوت كردم و امروز نيز اعلام مي كنم نسبت به حق خودم همه آنها را بخشيدم.

او با بيان اينكه هجمه هاي شديد من را مايوس و نااميد نمي كند ادامه داد: در بحث حوادث پيش آمده براي نهاد نمايندگي ولي فقيه و جايگاه نمايندگي در استان فارس، مربوط به من نيست كه بخواهم از آن چشم پوشي كند بلكه خداوند بايد افراد خاطي را ببخشند.

ايماني عنوان داشت: هدف ما دفاع از ولايت و امامات و تلاش براي سربلندي، اعتلا و توسعه و وحدت كلمه در مردم استان فارس است و انصاف نيست به دلايل بچه گانه اي استان فارس از مسايل مختلف محروم شود لذا ما بر خواسته خود اهتمام داريم.

وي افزود: كاري كه من در هفته گذشته در استان فارس انجام دادم تكليف بود كه اميدواريم در سال جديد آحاد مردم با تعامل، همكاري و وحدت كلمه در خط رهبري، امامت و ولايت حركت كنند.

ايماني گفت: در پايان سال بايد آلودگي هاو گرد و غبار را اززندگي خود دور كنيم و نسبت به اعمال و رفتار خود بازنگري داشته باشيم كه اين مهم يكي از راه هاي رسيدن به زندگي برتر و سعادتمند است.

وي افزود: رسيدن به حيات طيبه و سبك زندگي اسلامي در گرو سه عنصر اساسي باورها و اعتقادات مثبت و ايمان به خدا، انتخاب الگوهايي شايسته براي زندگي و عمل صالح است.ك/2

3002/5054

سرخط اخبار جامعه