امام جمعه اصفهان : زندگی ما باید فاطمی و ولایی باشد

اصفهان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: حضرت فاطمه زهرا ( س) در راه حفظ اسلام و ولایت بسیار رنج دیدند و زندگی ما به تبعیت از ایشان باید ولایی باشد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به تقارن نوروز با ایام شهادت حضرت زهرا (س) افزود: رنگ و بوی فاطمی باید در این ایام در زندگی جاری شود.

وی با اشاره به نامگذاری های ابتدای سال رهبر معظم انقلاب، ادامه داد: نباید این نامگذاری ها در شعار خلاصه شود بلكه این نامگذاری ها باید در جامعه عملیاتی و اجرایی شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به ضرورت انصاف و توجه به فقرا و افراد بی بضاعت در جامعه اشاره كرد و افزود: اسلام در این خصوص تاكید بسیار دارد و به ویژه در شب عید باید تلاش كنیم تا این افراد نیز عید خوبی داشته باشند.

وی صله رحم را از سنت های نیكوی اسلام خواند و اظهار كرد: دید و بازدید ایام نوروز عملی بسیار ارزشمند است و نباید آن را به گناه آلوده كرد.

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینكه نوروز ایامی خاص و ویژه است، گفت: در این ایام كه طبیعت زنده می شود، از خدا بخواهیم تغییری خوب در جسم و روحمان ایجاد شود.

آیت الله طباطبایی نژاد در بخش دیگری از نماز جمعه این هفته با اشاره به ضرورت رعایت تقوای فردی و اجتماعی گفت: پایبندی به نماز و قرآن جامعه را از آلودگیها پاك می كند.

/پ7134/ 6508

سرخط اخبار استان‌ها