امام جمعه ورامين:مردم حرمت فاطميه را در ايام عيد نوروز حفظ كنند

تهران – ايرنا – امام جمعه شهرستان ورامين گفت: مردم حرمت فاطميه را در ايام عيد نوروز حفظ كنند.

حجت الاسلام و المسلمين سيد مرتضي محمودي درخطبه هاي اين هفته نماز جمعه ورامين اظهار داشت: اجداد و نياكان زمان تحويل سال نو را عيد قرار داده اند و اسلام نيز به خاطر انجام كارهاي مطلوب همچون نظافت، ديد و بازديد از اقوام، محبت به همنوع، هديه دادن و ترويج فرهنگ صلح و دوستي آن را نهي نكرده است.

وي با بيان اينكه حضرت صديقه زهرا(س) شهيده راه ولايت است، افزود: اين بانوي بزرگ اسلام با شهادت خويش به همگان آموخت تا پاي جان بايد از ولايت و امامت دفاع كرد.

محمودي با بيان اينكه منافقين از كفار خطرناك ترند و آنان در بيشتر توطئه هاي طراحي شده عليه نظام و مردم ايران اسلامي نقش اصلي را برعهده داشتند، افزود: خطرات منافقين از كفار بيشتر است و در طول تاريخ اسلام منافقين بيشترين آسيب را به اسلام واردكرده اند.

خطيب جمعه ورامين افزود: امروز دنيا در آتش كفر مي سوزد و شاهد كودك كشي و سوزاندن افراد بي گناه در آتش توسط گروهاي تكفيري و تروريستي ضد اسلامي هستيم.

وي با اشاره به اينكه دشمنان اسلام تلاش دارند به واسطه اين جنايات، اسلام هراسي و دين رحمت و رافت را ديني خشن معرفي كنند، تصريح كرد: از صدر اسلام تا كنون منافقين آسيب هاي بسياري را به امت اسلامي وارد كرده اند.

محمودي بيان داشت: بسياري از افراد ادعاي پيروي از امام(ره) و انقلاب را داشتند ولي زماني كه امور را بر وفق مراد خود نديدند عصيان كرده و نفاق ورزيدند.

تهرام//1724/7254

سرخط اخبار سیاست