۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۶:۰۰
کد خبر: 81547772
T T
۰ نفر
امام جمعه قشم: قطع وابستگي به نفت حربه تحريم را ناكارآمد مي كند

قشم - ايرنا - امام جمعه قشم گفت: قطع وابستگي اقتصاد كشور به نفت حربه تحريم قدرت هاي بزرگ را ناكارآمد مي كند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام رضا جوكار در خطبه هاي نماز جمعه قشم افزود: اگر اقتصاد كشور به جاي درآمدهاي نفتي متكي به توليد داخل باشد، آن موقع اين ما هستيم كه نفت مان را به اين قدرت ها، بفروشيم يا نفروشيم.

وي با تبريك فرا رسيدن سالروز ملي شدن نفت اعلام كرد: همانطور كه رهبري، دولتي و نفتي بودن اقتصاد كشور را دو اشكال مهم اعلام كردند، همه بايد براي رفع اين دو اشكال با تقويت توليد داخلي، اقتصاد مقاومتي را به عنوان يكي از راهبردهاي مهم تعيين شده از سوي معظم له در سال 93سرلوحه برنامه هاي اقتصادي كشور قرار دهند.

خطيب نماز جمعه اين هفته قشم در باره راهبردهاي ديگر رهبري در سال 93 به تشريح شعار اين سال يعني اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي پرداخت و گفت: اجراي عملي اين راهبرد همت مسوولان و مردم را مي طلبد.

وي همچنين با تبريك فرا رسيدن سال نو، تقارن نوروز را با ايام فاطميه مورد اشاره قرار داد و گفت: گرچه ما به اين دليل امسال نوروز را جشن نمي گيريم، اما سنت هاي حسنه نوروز را كه مورد تاييد اسلام نيز است از جمله صله رحم، مهرورزي به يكديگر، ديد و بازديد از اقوام و همسايه ها و بخصوص محبت و گشاده رويي در قبال مهمانان نوروزي و رعايت انصاف در معامله با آنها را انجام مي دهيم.

1756/1871/6048