امام جمعه موقت دزفول:خسارت وارده به بخش كشاورزي حاصل بي توجهي و فقدان برنامه ريزي است

دزفول - ايرنا - امام جمعه موقت دزفول ضمن انتقاد از بي توجهي مسوولان نسبت به مشكلات كشاورزان گفت:اين بي توجهي ضرر مضاعفي به بخش كشاورزي وارد كرده است.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام عبدالحسين خسروپناه در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه در مصلاي امام علي (ع) افزود:دزفول قطب كشاورزي منطقه است اما بخش كشاورزي اين شهرستان مورد كم لطفي مسوولان قرار گرفته و كشاورزان دچار خسارات جبران ناپذيري شده اند.

وي افزود:پديده گرد و غبار نيز خسارات بيشتري به كشاورزان وارد كرده است لذا مسوولان استاني و شهرستاني بايد براي كمك به كشاورزان وارد عمل شوند.

امام جمعه موقت دزفول از اداره تعاون ،كار و رفاه اجتماعي خواست به كشاورزان كمك كند و مشكل دير كرد و جريمه وام بانكي كشاورزان را پيگيري نمايد.

وي به مردم و مسوولان توصيه كرد به فكر آباداني و توسعه كشاورزي باشند و به كشاورزان فشار نياورند.

حجت الاسلام خسروپناه در ادامه ضمن تقدير از حضور وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي در خوزستان گفت:وعده هاي سازمان حفاظت محيط زيست در رابطه با گرد و غبار هنوز محقق نشده است.

وي در ادامه با اشاره به تلاش غرب در گسترش اسلام هراسي در جهان گفت:غرب با فعاليت هاي سياسي ،فرهنگي و نظامي تمام تلاش خود را براي اسلام هراسي در جهان به كار گرفته به گونه اي كه سال 93 اوج اقدامات استكبار جهاني عليه اسلام بود كه به فضل خدا با شكست غرب همراه بود.

وي افزود:غرب در تلاش بود با تجهيز گروهك تروريستي داعش ، موج اسلام هراسي را در جهان گسترش دهد كه اين اقدام غرب نتيجه عكس به دنبال داشت و موجب گرديد گرايش جوانان اروپايي به اسلام و كتاب قرآن افزايش يابد.

خطيب جمعه دزفول اظهار كرد:غرب تلاش كرد چهره خشني از اسلام را به جهانيان معرفي كند تا زمينه تجزيه كشورهاي عراق و سوريه را فراهم كند اما اتحاد شيعه و سني در عراق نقشه غرب را ناكام گذاشت.

حجت الاسلام خسروپناه در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتي نيز گفت:در نظرسنجي صورت گرفته مشخص گرديد مردم نسبت به بي توجهي به مقوله اقتصاد گلايه داشته و خواستار ارائه امكانات به دانشجويان و تحقق اقتصاد دانش بنيان مي باشند.

وي افزود:اگر اقتصاد مقاومتي و اقتصاد دانش بنيان محقق شود بيش از 80 درصد مشكلات اقتصادي كشور در دوران تحريم مرتفع خواهد شد.

امام جمعه دزفول به تيم مذاكره كننده هسته اي نيز توصيه كرد ضمن دفاع از حقوق هسته اي ملت ايران ، توجه كنند نتيجه مذاكرات عزت مندانه باشد.

امام جمعه موقت دزفول همچنين به اقدامات صورت گرفته در رابطه با تامين امنيت و حل مشكل ناامني در شهرستان دزفول اشاره كرد و گفت: در اين رابطه پيگيري هايي صورت گرفته است.

وي در خاتمه به مسوولان دزفول توصيه كرد به جاي حاشيه رفتن به كارهاي اصلي پرداخته و به جاي شركت در كرسي هاي آزاد انديشي تابع قانون باشند و به مسايل بي ارزش نپردازند.

خطيب جمعه دزفول همچنين به مردم توصيه كرد ضمن حفظ حرمت ايام فاطميه به ديد و بازديد و صله رحم در ايام نوروز بپردازند.

7278/6068

سرخط اخبار استان‌ها