سران قوای مقننه و قضاییه و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به روحانی تسلیت گفتند

تهران - ایرنا - علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه و آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار پیام های جداگانه ای درگذشت مادر رییس جمهوری را به وی تسلیت گفتند.

متن این پیام ها به شرح زیر است:

پیام تسلیت رییس مجلس شورای اسلامی

به گزارش ایرنا از اداره كل اخبار و رسانه های گروهی مجلس در متن پیام تسلیت علی لاریجانی آمده است: جناب آقای دكتر حسن رو حانی رئیس جمهور محترم درگذشت بانوی فاضله، والده مكرمه جنابعالی موجب تاسف و تاثر گردید.

در پیام رییس مجلس شورای اسلامی آمده است: اینجانب مصیبت وارده را كه با ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مصادف گردید به حضور آن جناب و بستگان محترم تسلیت عرض كرده برای آن مرحومه رحمت و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسالت می كنم.

**پیام تسلیت رییس قوه قضاییه

به گزارش ایرنا در متن پیام آیت الله صادق آملی لاریجانی آمده است : حضرت حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی رییس محترم جمهوری اسلامی ایران درگذشت والده مكرمه حضرتعالی موجب تاثر و تالم اینجانب گردید.

در ادامه پیام رییس قوه قضاییه آمده است: درگذشت این بانوی بزرگوار را به جنابعالی و خانواده و بازماندگان محترم آن مرحومه تسلیت عرض كرده و از خداوند متعال برای آن فقیده سعیده غفران الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمایم.

پیام تسلیت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی اداره كل روابط عمومی دفتر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پیام آیت ‌الله اكبر هاشمی رفسنجانی آمده است: حجت‌ الاسلام و المسلمین جناب آقای دكتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران درگذشت والده بزرگوارتان سركار خانم مرحومه سكینه پیوندی موجب تالم و تاثر خاطر شد.

هاشمی رفسنجانی در ادامه پیام تسلیت خود آورده است: مادر بزرگواری كه دامان شریف شان پرورشگاه شخصیتی بزرگوار چون جنابعالی است و امیدواریم همزمانی مرگ شان با ایام شهادت سیده دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) موجب شفاعت اهل بیت از ایشان شود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیام خود آورده است: با تسلیت این مصیبت بزرگ به جنابعالی و خانواده های روحانی، فریدون و پیوندی، علو درجات آن فقیده سعیده و صبر و اجر بازماندگان را از درگاه احدیت خواستارم.

بانوی مومنه و مجاهده خانم سكینه پیوندی مادر رییس جمهوری كه در دوران نهضت اسلامی و دفاع مقدس رنج های فراوان كشید، پس از تحمل چند ماه بیماری در سن ٩٠ سالگی،امروز دار فانی را وداع گفت .

مراسم تشییع و خاكسپاری آن مرحومه ساعت 9 و 30 دقیقه روز یكشنبه دوم فروردین ماه 94 در سرخه و مراسم ختم در همان روز، ساعت های 14 و 30 تا 16 در سرخه و همچنین 16 تا 17 و 30 دقیقه در سمنان و مراسم ختم تهران نیز ساعت 11 تا 12 و 30 دقیقه چهارشنبه پنجم فروردین ماه در مدرسه عالی شهید مطهری تهران برگزار خواهد شد.

به همین منظور پیام های تسلیتی نیز از سوی مقام های كشوری و لشكری صادر شده است.

سیام9317 **1058**1436

سرخط اخبار سیاست