برخي به دنبال ايجاد بهانه براي دخالت مستكبران در كشور هستند

مشهد-ايرنا- عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي گفت: برخي در داخل كشور به دنبال ايجاد بهانه براي دخالت مستكبران در امور داخلي كشورمان هستند.

به گزارش ايرنا سيد امير حسين قاضي زاده هاشمي امروز قبل از خطبه هاي نماز جمعه مشهد در حرم مطهر حضرت ثامن الحجج (ع) افزود: برخي جريانها كه در گذشته صد در صد تند رو بودند به جريانهايي به صورت كامل لببرال تبديل شده و چنين عنوان مي كنند براي بهبود وضعيت مردم و جامعه بايد روابط با كشورهاي استكبار را تنش زدايي كرد.

وي اظهار داشت: ما در ابتداي انقلاب اسلامي در زمينه مسائل گروگانهاي لانه جاسوسي آمريكا با اين كشور مذاكره كرديم ولي اين كشور استكباري به تعهدات خود عمل نكرد و بعد از جنگ تحميلي هشت ساله، دشمن متجاوز بعثي بعد از قبول قطعنامه بار ديگر به كشورمان حمله كرد.

وي گفت: تاريخ اسلام و ايران نشان مي دهد كه هر جا با جريان كفر و استكبار به جمع بندي رسيديم و حتي از مواضع خود كوتاه آمديم، آنها به هيچ عنوان يه تعهدات خود عمل نكردند.

نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي گفت: دشمنان كه از تحميل جنگ سخت نتوانستند به اهداف خود در براندازي نظام جمهوري اسلامي دست يابند، بر دامنه جنگ نرم خود افزودند و بر اندازي نرم را در دستور كار خود قرار دادند.

وي تلاش براي تغيير سبك زندگي ، توسعه رفاه طلبي ، ايجاد غفلت و بي تفاوتي در بين مردم نسبت به مسائل ارزشي و خداباوري، تغيير در شيوه و منش مديران و سياست گذاران، گسترش آموزش علوم غربي در دانشگاهها و مراكز آموزش عالي ، تشديد تدريجي مشكلات اقتصادي و غيره را از جمله ترفندهاي براندازي نرم دشمنان برشمرد.

قاضي زاده هاشمي تشديد تدريجي مشكلات اقتصادي را ديگر توطئه هاي معاندان در اين زمينه ذكر كرد و گفت: فشارهاي اقتصادي دشمنان در بستر تغيير مديران و تاثير گذاري بر فضاي عمومي جامعه و ساختارهاي داخلي معيوب و وابستگان فكري غرب محقق مي شود.

عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي گفت: براي مقابله با ترفندهاي دشمنان بايد از گذرگاههاي قدرت و برتر طلبي و دنيا طلبي خواص عبور و در برابر فشارهاي اقتصادي دشمنان ايستادگي كرد.

وي در بخش ديگري از سخنانش فناوري صلح آميز هسته اي را يكي از ضرورتهاي كشور براي توسعه و ييشرفت در عرصه هاي مختلف اعم از اقتصادي، اجتماعي، پزشكي و درماني و غيره ياد كرد و گفت: دانش هسته اي در بيش از 60 رشته منشاء رشد و توسعه كشور است.

وي گفت: دانش واقعي دانش متكي به دانش هسته اي است و كشوري كه به اين علوم دسترسي نيافته ، نمي توان گفت در مسير پيشرفت قدم برداشته است.

قاضي زاده هاشمي گفت: كشورهاي استكباري و غربيان به طرق مختلف در سنوات گذشته اعم از صدور بيانيه در شواري حكام، شوراي امنيت و غيره تلاش كردند كه از مذاكرات هسته اي به عنوان اهرم فشاري بر عليه ملت ما استفاده كنند و در اين مذاكرات همواره به دنبال حفظ منافع همپيمانان خود و از جمله رژيم غاصب صهيونيستي هستند.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي گفت: حتي كشورهاي مرتجع غربي هم در مذاكرات هسته اي كشورمان براي خود نقش تعريف كرده و به عناوين واهي جلوگيري از خطر هسته اي ايران، خواستار تامين و تحقق نظرات خود در اين مذاكرات هستند .

نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي افزود: رفتار جريان سلطه از نظر ماهوي با اسلام در تضاد است و مستكران و غربيان تاثير گذاري دين در جامعه را قبول ندارند و 500 سال مدنيت غرب ثابت كننده اين مسائل است،

وي اظهار داشت: برخي اشخاص كه زماني شعارهاي انقلابي تند مي دادند و در تسخير لانه جاسوسي و در مراسم برائت از مشركين در حج و اتفاقات آن در صف نخست و محور بودند ، هم اكنون عنوان مي كنند براي رفع مسائل و مشكلات كشور بايد مسائل و اختلافات خود را با غرب رفع كنيم.

قاضي زاده هاشمي گفت: برخي كه زماني آغاز كننده مساله غني سازي هسته اي كشورمان بودند، امروز عنوان مي كنند كه كشورمان به فناوري صلح آميز هسته اي نياز ندارد.

وي گفت: جريان سلطه به دليل آنكه نمي تواند از طريق ايدئولژيك به تفكر انقلابي و ديني ما ضربه بزند، بدنبال بهانه است و با بهره گيري از جريانهاي وابسته و غير وابسته خود در كشورمان براي نيل به اهداف خود تلاش مي كنند.

نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي گفت: حاشيه نشيني به عنوان يكي از معضلات اساسي اين كلانشهر سرمنشاء مشكلات متعدد سياسي، اقتصادي، امنيتي و غيره شده و رهبر معظم انقلاب و مسوولان عالي نظام با دغدغه خاصي بر رفع اين تنگناها تاكيد دارند.

سكونتهاي غيررسمي يا مناطق حاشيه اي 13 درصد وسعت و 32 درصد جمعيت كلانشهر مشهد را به خود اختصاص داده اند.

از مجموع سه ميليون و 500 هزار نفر جمعيت شهر مشهد يك ميليون و 200 هزار نفر در 66 پهنه حاشيه اي اين شهر ساكن هستند.ك/2

2095/1211

سرخط اخبار استان‌ها