حضرت فاطمه (س) پرورش يافته بيت نبوت و امامت حلقه اتصال دو اصل بزرگ دين است

ايلام - ايرنا - امام جمعه چرداول گفت: حضرت فاطمه(س) پرورش يافته در بيت نبوت و امامت بود و حلقه اتصال دو اصل بزرگ دين يعني نبوت و امامت است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام احمد امرايي در خطبه هاي نماز جمعه شهر سرابله با تسليت فرا رسيدن ايام فاطميه افزود: تمام خصايص و نيكويي هاي عصمت در وجود نازنين حضرت زهرا (س) قرار دارد.

وي با بيان اينكه اين امتياز بزرگ بواسطه پرورش يافتن در منزل نبوت و رشد و تعالي در بيت امامت است، به زندگي و جايگاه ارزشمند حضرت صديقه طاهره (س) اشاره و گفت: دوران زندگي ايشان مصادف با حوادث زندگي پيامبر(ص) و امامت حضرت علي(ع) بود.

امرايي با اشاره به اينكه اين بانوي بزرگ اميد و پشتوانه امامت دربرابر حوادث و فضاي فتنه بعد از ارتحال پيامبر (ص) بود، خواستار حفظ حرمت و جايگاه ايام فاطمي در نوروز امسال توسط مردم مسلمان ايران اسلامي شد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به حادثه دلخراش حمله عمال رژيم پهلوي به مدرسه فيضيه و نقض آشكار انسانيت و آزادي در دوران قبل از انقلاب اشاره كرد و افزود: اين حركت نمودي از خوي ددمنشي رژيم مستبد پهلوي بود و نشان داد علما و روحانيت هميشه پرچمدار مبارزه با ظلم و ديكتاتوري بوده اند.

امام جمعه چرداول سپس در خصوص حفاظت از منابع طبيعي خاطر نشان كرد: حفظ و نگهداري از منابع طبيعي و خدادادي بر تمام مردم واجب است و مردم در تعطيلات نوروز بايد در حفظ طبيعت و منابع غني آن كوشا باشند.

شهرستان 67 هزار نفري چرداول به مركزيت شهر سراله در 35 كيلومتري شمال شرق استان ايلام قرار دارد.

7176/9002

سرخط اخبار استان‌ها