امام جمعه قشم: قطع وابستگي به نفت حربه تحريم را ناكارآمد مي كند

قشم – ايرنا – امام جمعه قشم گفت: قطع وابستگي اقتصاد كشور به نفت حربه تحريم قدرت هاي بزرگ را ناكارآمد مي كند.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام رضا جوكار در خطبه دوم نماز جمعه اين هفته قشم افزود: اگر اقتصاد كشور به جاي درآمدهاي نفتي متكي به توليد داخل باشد، آن موقع اين ما هستيم كه نفت مان را به اين قدرت ها، بفروشيم يا نفروشيم.

وي با تبريك فرا رسيدن سالروز ملي شدن نفت تصريح كرد: همانطور كه مقام معظم رهبري، دولتي و نفتي بودن اقتصاد كشور را دو اشكال مهم اعلام كردند، همه بايد براي رفع اين دو اشكال با تقويت توليد داخلي، اقتصاد مقاومتي را به عنوان يكي از راهبردهاي مهم تعيين شده از سوي معظم له در سال 93سرلوحه برنامه هاي اقتصادي كشور قرار بدهيم.

خطيب نماز جمعه اين هفته قشم در باره راهبردهاي ديگر مقام معظم رهبري در سال 93به تشريح شعار اين سال يعني اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي پرداخت و گفت: اجراي عملي اين راهبرد همت مسئولان و مردم را مي طلبد و همانطور كه نگاه مسئولان به منابع داخلي بخصوص نيروهاي انساني متخصص داخلي بايد باشد مردم نيز با مصرف كالاهاي توليد داخل به عملي شدن اين نگاه مسئولان كمك كنند.

حجت الاسلام جوكار درباره مهم ترين حوادث سال 93نيز به تهاجم رژيم كودك كش صهيونيستي به غزه و مقاومت قهرمانانه 51روزه مردم فلسطين و همچنين ناكامي طرح آمريكايي، صهيونيستي و هم پيمانان عربي آنها براي سرنگوني رژيم سوريه اشاره كرد و گفت: حاصل اين طرح چيزي جز ظهور پديده اي ضد اسلامي به نام داعش نبود كه در ادامه فعاليت هاي اسلام هراسي طالبان و القاعده، چهره اي خشن از اسلام را در دنيا به نمايش گذاشته است.

به گفته وي نمايش اقتدار جمهوري اسلامي ايران در عرصه هاي نظامي و سياسي از ديگر رويدادهاي سال 93است و دنيا متوجه شد كه ايران به رغم تحريم ها به پيشرفت هاي بزرگي در اين عرصه ها دست يافته است و مواضع مقتدرانه ايران در مذاكرات هسته اي نيز نشانه اي روشن از اين موفقيت هاست.

وي همچنين با تبريك فرا رسيدن سال نو، تقارن نوروز را با ايام فاطميه مود اشاره قرار داد و گفت: گرچه ما به اين دليل امسال نوروز را جشن نمي گيريم، اما سنت هاي حسنه نوروز را كه مورد تاييد اسلام نيز است از جمله صله رحم، مهرورزي به يكديگر، ديد و بازديد از اقوام و همسايه ها و بخصوص محبت و گشاده رويي در قبال مهمانان نوروزي و رعايت انصاف در معامله با آنها را همه برجاي مي آوريم.

امام جمعه قشم در بخش ديگري از اين خطبه با تقدير از تلاش هاي علي اكبر شعباني فرد سرپرست سابق منطقه آزاد قشم، انتصاب حميدرضا مومني را به عنوان مديرعامل اين منطقه تبريك گفت و اظهار اميدواري كرد كه از تمام ظرفيت هاي قشم براي شكوفا كردن اقتصاد اين منطقه استفاده شود.ك/2

1871/6048

سرخط اخبار استان‌ها