امام جمعه انزلي: مسوولان از ساحل و تالاب خواري سودجويان جلوگيري كنند

انزلي - ايرنا - امام جمعه انزلي در خطبه هاي آخرين نماز جمعه سال 93 با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري در خصوص حفظ محيط زيست و منابع طبيعي گفت : مسوولان منطقه جلوي ساحل خواري و تالاب خواري سودجويان را بگيرند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سيد عبدالجواد شمس الدين با اشاره به استفاده از واژه كوه خواري توسط مقام معظم رهبري براي افرادي كه به زمين هاي كوهستاني دست اندازي كرده اند، متذكر شد: مسئولان توجه داشته باشند در منطقه ما بحث ساحل خواري و تالاب خواري هم وجود دارد و متوليان حفاظت از اين منابع بايد اين موارد را جدي بگيرند .

وي ياداور شد : مقام معظم رهبري براي جلوگيري از بلايي كه به جهت عدم رعايت اصول حفاظت از محيط زيست و منابع طبيعي خصوصا تغيير كاربري توسط سودجويان انجام گرفته، بر ضرورت حفظ فضاي سبز و كشاورزي كه مايه حيات انسان هاست و نابودي آن تبعات بدي دارد، تاكيد جدي داشتند.

وي با ابراز شگفتي از ادعاي برخي زمين خواران در خصوص مالكيت زمين هاي تالاب انزلي خاطرنشان كرد : بي توجهي به اين مساله و تعرض به منابع طبيعي متاسفانه مفاسد را هم به همراه دارد و بايد به جد از ادامه اين روند جلوگيري شود .

خطيب جمعه انزلي با تاكيد بر اهميت حفظ منابع طبيعي گفت : انشاء الله مسوولان با توجه به فرمان صادر شده از سوي مقام معظم رهبري جلوي تخلفات را خواهند گرفت .

حجت الاسلام شمس الدين در بخش ديگري از سخنانش به مذاكرات هسته اي و اينكه مذاكرات در اين دور به صورت جدي و فشرده در حال انجام است، اشاره و اظهار كرد : تيم مذاكره كننده ما تا به امروز در خط قرمز نظام حركت كرده و اين دشمن بوده كه زياده خواهي مي كند.

وي متذكر شد: بايد مراقب خدعه ها و نيرنگ هاي امريكا و كشورهاي مذاكره كننده بود .

حجت الاسلام شمس الدين ضمن تسليت شهادت حضرت زهرا(س) بر ضرورت گراميداشت ايام فاطميه و برگزاري باشكوه مراسم سوگواري بانوي گرانقدر اسلام تاكيد كرد .

امام جمعه انزلي در خاتمه با تبريك سال نو خاطرنشان كرد: با توجه به ايام فاطميه، بايد سعي كنيم در كسب معنويت و رسيدن به مدارج بالاي زندگي بكوشيم.ك/2

6030/2007

سرخط اخبار استان‌ها