روزانه یك میلیون لیتر سوخت در استان ایلام مصرف می شود

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شركت پخش فرآورده های نفتی ایلام گفت: روزانه یك میلیون و 150 هزار لیتر بنزین و نفت گاز (گازوییل) در این استان مصرف می شود.

پیمان بهرامی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: این میزان سوخت شامل 500 هزار لیتر بنزین و 650 هزار لیتر گازوییل است كه به مصرف وسایل نقلیه سبك و سنگین استان ایلام می رسد.

به گفته وی، در این استان 23 هزار دستگاه خودرو دو گانه سوز نیز وجود دارد كه روزانه بطور متوسط 90 هزار متر مكعب گاز سی ان جی توسط این خودرو ها مصرف می شود.

وی با پیش بینی اینكه این مصارف در ایام تعطیلات نوروزی سال 94 افزایش چشمگیری می یابد، افزود: برای رفاه حال مردم و مسافران نوروزی دو جایگاه عرضه سوخت در بدره و چرداول در ایام نوروز پیش راه اندازی می شود ولی افتتاح رسمی آنها اوایل سال آینده خواهد بود.

بهرامی از بهره برداری سه جایگاه عرضه سوخت در ماه های نخست سال آینده خبر داد و یادآور شد: هم اكنون 44 جایگاه عرضه فروش سوخت و سكودار و 16 جایگاه سی ان جی در استان فعال است كه توان تامین سوخت خودروهای موجود و وسایل نقلیه مسافران نوروزی را دارند.

وی ادامه داد: برای روزهای تعطیل نوروز همه جایگاه های عرضه سوخت استان از لحاظ كمی و كیفی توسط كشیك های نوروزی مورد بازدید و بازرسی مداوم قرار می گیرند و صحت و میزان عرضه فرآوده های سوختی تحویلی به مراجعان كنترل می شود.

وی گفت: وضعیت سوخت ذخیره شده در انبارهای استان در ایلام و دره شهر هم اینك مطلوب است و این شركت آمادگی كامل برای تامین سوخت همه وسایل نقلیه استان و خودروهای مسافران و گردشگران وارد شده به استان را دارد.

بهرامی اضافه كرد: از جمله اقدام های شركت توزیع نفت استان همكاری با دو دستگاه اجرایی تعاون روستایی و امور عشایری برای تامین سوخت مورد نیاز روستاییان فاقد گاز و عشایر استان است كه از طریق عامل های فروش تعیین شده، نفت سفید و گاز مایع بصورت سلیندری به این اقشار داده می شود.

مدیرعامل شركت توزیع نفت استان ایلام تاكید كرد: هم اكنون 440 دستگاه نفتكش وظیفه تامین و توزیع سوخت در سراسر استان را بر عهده دارند و همچنین میعانات گازی تولید شده در پالایشگاه گاز استان نیز توسط این نفتكش ها به بنادر جنوبی كشور منتقل می شود.

وی با بیان اینكه هیچ قاچاق سوختی در استان صورت نمی گیرد، گفت: میزان قاچاق سوخت در استان ایلام در حد صفر است و این استان در زمینه جلوگیری از قاچاق سوخت از وضعیت و كارنامه مناسبی برخوردار است.

7172/9002

سرخط اخبار استان‌ها