۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۲۱
کد خبر: 81547721
T T
۰ نفر
امام جمعه قزوين: سال نو را با توجه به فرهنگ فاطمي(س) آغاز كنيم

قزوين - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه قزوين گفت: سال جديد را با توجه به فرهنگ و منش فاطمي(س) آغاز كنيم.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام عبدالكريم عابديني در خطبه هاي نماز جمعه فزوين از حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان حلقه اتصال ميان فرق مختلف دنياي اسلام نام برد و افزود: همه فرق اسلامي از محبان اين بانوي بزرگوار بوده و دل هاي آنان با شنيدن نام اين حضرت نرم مي شود.

وي با بيان اينكه همه ما نيازمند فرهنگ فاطمي(س) هستيم، گفت: نبايد فراموش كنيم كه اهل بيت عصمت و طهارت(ع) الگو و معلمان پيش روي ما هستند و ما بايد سبك زندگي خود را از آنان فرا بگيريم.

امام جمعه قزوين، نوروز را فرصتي براي پيوند قلب ها خواند و با اشاره به آغاز بهار و تحول در طبيعت، گفت: بايد نوروز را دانشگاهي براي خداشناسي، معادشناسي و انسان شناسي بدانيم و در اين ايام بيشتر به سمت تحولات معنوي و دروني پيش برويم.

عابديني در بخش ديگري از خطبه ها با تاكيد بر اينكه بايد به سرمايه هاي داخلي اتكا كنيم تا شاهد رشد و شكوفايي اقتصادي خود باشيم، افزود: بايد از امكانات و نيروهاي مردمي خود به شكل بهتري استفاده كنيم و به جاي خام فروشي محصولات، آنها را به فرآورده هاي مختلف تبديل كنيم.

وي اظهاركرد: نبايد مواد خام خود را اختيار بيگانگان قرار دهيم و سپس براي دريافت محصولات مختلف كه از مواد خام ما ساخته شده به آنها دست نياز دراز كنيم.

نماينده ولي فقيه در استان قزوين در بخش ديگري از خطبه ها با بيان اينكه به موضوع فرهنگ در سطح كلان كم توجهي شده است، افزود: بايد لياقت بهره گيري از رهمنودهاي رهبري را داشته باشيم و با عمل به فرمايشات و نسخه هاي ارايه شده توسط معظم له بكوشيم تا شاهد ارتقاي ميهن اسلامي در حوزه هاي مختلف از جمله فرهنگ باشيم.

امام جمعه قزوين اصرار به برگزاري كنسرت هاي موسيقي را نادرست دانست و گفت: اين موضوع مائده سفره الهي، توصيه قران و پيامبر اسلام(ص) و نياز و كمبود زندگي مردم نيست، بنابراين به جاي پرداختن به اين مسايل بايد شاهد ترويج فرهنگ اهل بيت عصمت و طهارت(ع) باشيم.

وي از سال 93 به عنوان سال پيروزي مردم مسلمان يمن ياد كرد و گفت: در اين سال همچنين شاهد پيروزي هاي بزرگ جهان اسلام بر پديده انگليسي، آمريكايي و صهيونيستي داعش كه رو به افول و نابودي است، بوديم و اميدواريم به بركت سال فاطمي (س) جديد شاهد ريشه كن شدن اين پديده شوم از دنياي اسلام باشيم.

وي با تاكيد بر حفظ حرمت ايام فاطميه(س) در نوروز، خاطرنشان كرد: در سال جديد بايد شاهد جدي تر گرفتن رهنمودهاي رهبري باشيم.

7390/3013/1756