نوروز قدمت و تمدن ملت بزرگ ايران را به جهانيان يادآوري مي كند

بندرعباس- ايرنا- استاندار هرمزگان طي پيامي ضمن تبريك فرارسيدن ايام نوروز، گفت: نوروز قدمت و تمدن ملت بزرگ ايران را به جهانيان يادآوري مي كند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، جاسم جادري در اين پيام ابراز داشت: نوروز امروز به عنوان كهن‌ترين آيين اجتماعي و فرهنگي در دنيا شناخته مي‌شود.

در ادامه اين پيام آمده است: نوروز يك بار ديگر با فرارسيدن خود نه تنها مژده سرسبزي و آغازي دوباره را مي دهد،، بلكه قدمت و تمدن ملتي بزرگ را به جهانيان يادآوري مي كند كه در سراسر تاريخ، تمدن ساز و تاثيرگذار بوده است.

در بخشي از اين پيام عنوان شده است: نوروز بي گمان معرف فرهنگ ملتي است كه به درستي و زيبايي هر چه تمام تر در طول تاريخ چندين هزاره ساله خود پويايي و سرسبزي و نو شدن را بارها معنا كرده است.

در پيام استاندار هرمزگان آمده است: ملت ايران در شرايطي به استقبال نوروز مي رود كه حرمت ايام فاطميه را نيز حفظ مي كند.

در پيام نوروزي جادري عنوان شده است: ايرانيان در حالي امسال نوروز را يك بار ديگر جشن مي گيرند، كه به واسطه دميده شدن روحي تازه در پيكره كشور، اميد براي بهبود هر چه بيشتر امور مخلتف در ايران اسلامي را ملموس تر از هميشه احساس مي كنند.

استاندار هرمزگان ابراز داشته است: هرمزگان نيز به عنوان استاني مهم و تاريخي در پيشاني كشور كه اعتدال بهاري را از نيمه دوم سال ميزباني مي كند در اين نوروز نيز آغوش خود را به روي هم ميهنان و ايرانيان عزيز مي گشايد، تا مسافران، عظمت و زيبايي هاي خليج فارس و هرمزگان با بركت را از نزديك لمس كنند.ك/3

7198/6048

سرخط اخبار استان‌ها