امام جمعه قزوین: سال نو را باید با توجه به فرهنگ فاطمی(س) آغاز كنیم

قزوین-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: سال جدید را باید با توجه به فرهنگ و منش فاطمی(س) آغاز كنیم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین عبدالكریم عابدینی در نماز جمعه این هفته فزوین از حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان حلقه اتصال میان فرق مختلف دنیای اسلام نام برد و گفت: همه فرق اسلامی از محبان این بانوی بزرگوار هستند و دل های آنان با شنیدن نام این حضرت نرم می شود.

وی اظهار كرد: برخی اصرار دارند كه حضرت فاطمه زهرا(س) را به جای حلقه اتصال بین پیروان اسلامی به عاملی برای تفرقه و جدایی تبدیل كنند كه این افراد چه سنی و چه شیعه هیچكدام مسلمان نیستند چرا كه هیچ مسلمانی راضی به دشمنی و به جان هم انداختن برادران دینی خود نیست.

امام جمعه قزوین با بیان اینكه همه ما نیازمند به فرهنگ فاطمی(س) هستیم، افزود: نباید فراموش كنیم كه اهل بیت عصمت و طهارت(ع) الگو و معلمان پیش روی ما هستند و ما باید سبك زندگی خود را از آنان فرا بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: در سال جدید باید دلها را به یكدیگر نزدیك تر كنیم و با همدیگر صادق و مهربان باشیم.

امام جمعه قزوین، نوروز را فرصتی برای پیوند بین قلب ها خواند و با اشاره به آغاز بهار و تحول در طبیعت، گفت: باید نوروز را دانشگاهی برای خداشناسی، معادشناسی و انسان شناسی بدانیم و در این ایام بیشتر به سمت تحولات معنوی و درونی پیش برویم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینكه سالی كه گذشت از سوی مقام معظم رهبری 'اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی' نامگذاری شد، افزود: معظم له برای این واژه 'عزم ملی' را در شعار سال گنجاندند كه ارتقای اقتصاد و فرهنگ جامعه بدون تلاش و حركت ملی و تنها بوسیله دولت ممكن نیست.

وی خاطرنشان كرد: انقلاب ما با حركت ملت به پیروزی دست یافت و تاكنون نیز با حركت و پشتیبانی مردم در امور مختلف به پیش رفته كه این بدان معنا است كه دولت ها در هیچ كجا بدون همراهی و مشاركت مردم نمی توانند موفق باشند.

حجت الاسلام عابدینی با بیان اینكه با تكیه بر مردم تهدیدهای دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی خنثی و بی اثر مانده است، افزود: حضور همیشه در صحنه مردم موجب شده تا در برابر بیگانگان مقتدر ظاهر شویم.

خطیب نماز جمعه قزوین در بخش دیگری از خطبه های خود با تاكید بر اینكه باید به سرمایه های داخلی اتكا كنیم تا شاهد رشد و شكوفایی اقتصادی خود باشیم، افزود: باید از امكانات و نیروهای مردمی خود به شكل بهتری استفاده كنیم و به جای خام فروشی محصولات، آنها را به فرآورده های مختلف تبدیل كنیم و به مواد خام خود ارزش افزوده ببخشیم.

وی اظهار كرد: نباید مواد خام خود را اختیار بیگانگان قرار دهیم و سپس برای دریافت محصولات مختلف كه از مواد خام ما ساخته شده به آنها دست نیاز دراز كنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینكه در سال 93 آنچنان كه باید و شایسته بود شاهد استفاده از ظرفیت های داخلی و توجه به عزم ملی و به مدیریت جهادی نبودیم، افزود: تا به این دو مهم توجه نكنیم مشكلات اقتصادی همچون تورم و بیكاری پابرجاست.

امام جمعه قزوین گفت: پایین آمدن نرخ تورم بدلیل ركود بازار خبر خوبی نیست بلكه باید شاهد بود تا مردم مایحتاج و نیازهای اساسی خود را به سهولت تامین كنند و قدرت خرید آنها افزایش پیدا كند.

حجت الاسلام عابدینی، كمك گرفتن از بیگانگان در مباحث اقتصادی را خطرناك دانست و اظهار داشت: خوشبینی به وعده های فریبنده استكبار جهانی و تكیه به دولت هایی كه با ما خصومت دیرینه دارند ساده لوحی است و اقتدار كشور را به خطر قرار می اندازد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از خطبه های خود با بیان اینكه به موضوع فرهنگ در سطح كلان كم توجهی شده است، افزود: باید لیاقت رهمنودهای مقام معظم رهبری را داشته باشیم و با عمل به فرمایشات و نسخه های ارایه داده شده توسط ایشان بكوشیم تا شاهد ارتقای میهن اسلامی در حوزه های مختلف از جمله فرهنگ باشیم.

امام جمعه قزوین، اصرار به برگزاری كنسرت های موسیقی را نادرست دانست و گفت: این موضوع مائده سفره الهی، توصیه قران و پیامبر اسلام(ص) و نیاز و كمبود زندگی مردم نیست بنابراین به جای پرداختن به این مسایل باید شاهد ترویج فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت(ع) باشیم.

وی همچنین سال 93 را سالی كه سیلی های محكم به صورت صهیونیست ها نواخته شد، خواند و گفت: امسال نتانیاهو اعتراف كرد كه چهار پایتخت كشورهای اسلامی با جمهوری اسلامی ایران همراه و همگام شده اند.

حجت الاسلام عابدینی افزود: شیرینی فرمایش مقام معظم رهبری كه فرمودند اگر غلطی از اسرائیل سر بزند تل آویو و حیفا را با خاك یكسان می كنیم و صحبت های سید حسن نصرالله را كه كه گفت بزودی ما در قدس حضور پیدا خواهیم كرد را در سالی كه گذشت فراموش نمی كنیم.

وی از سال 93 به عنوان سال پیروزی مردم مسلمان یمن یاد كرد و گفت: در این سال همچنین شاهد پیروزی های بزرگ جهان اسلام بر پدیده انگلیسی، آمریكایی و صهیونیستی داعش كه رو به افول و نابودی است بودیم و امیدواریم به بركت سال فاطمی (س) جدید شاهد ریشه كن شدن این پدیده شوم از دنیای اسلام باشیم.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود با بیان اینكه رهبر معظم انقلاب در عرصه های مختلف گام های بلندی برداشته اند و كشور را از وابستگی و گرفتار شدن بدست بیگانگان نجات داده اند، افزود: باید آنچه را كه معظم له تكلیف می نمایند را در كنار تكالیف باقی مانده از سال های قبل انجام دهیم.

امام جمعه قزوین، نام گذاری سالها توسط مقام معظم رهبری را یك عیدی به ملت دانست و با بیان اینكه با عمل به این شعارها می توانیم به قدرت و عزت نظام جهوری اسلامی بیافزاییم، افزود: امسال نیز منتظر هستیم تا ببینیم كه مقام معظم رهبری در آغاز سال جدید كه با ایام فاطمیه (س) همزمان شده است چه عیدی و هدیه ای برای ملت ایران دارند.

وی در پایان با تاكید بر حفظ حرمت ایام فاطمیه(س) در نوروز، خاطرنشان كرد: در سال جدید باید شاهد جدی تر گرفتن رهنمودهای مقام معظم رهبری باشیم.

7390/ 3013

سرخط اخبار استان‌ها