نخستين گروه از مسافران نوروزي وارد مهاباد شدند

مهاباد - ايرنا - يك روز مانده به پايان سال جاري نخستين گروه از مسافران و گردشگران نوروزي وارد شهرستان مهاباد در جنوب آذربايجان غربي شدند .

به گزارش خبرنگار ايرنا، اين تعداد از مسافران به تدريج از شب گذشته تا امروز جمعه وارد اين شهرستان شده و به دليل بارش باران و افت محسوس دماي هوا در اماكن اقامتي سرپوشيده ساكن شدند.

مسوول روابط عمومي آموزش و پرورش مهاباد گفت: ورود مسافران و گردشگران نوروزي به اين شهرستان و اقامت آنها در واحدهاي آموزشي ويژه ستاد اسكان فرهنگيان از روز پنجشنبه آغاز شده است .

جمال دورانديش افزود: از روز گذشته تاكنون بيش از 250 نفر در اماكن اقامتي آموزش و پرورش اين شهرستان مستقر شده اند و اين درحاليست كه سال گذشته در چنين روزهايي هنوز گردشگران نوروزي وارد اين شهرستان نشده بودند .

وي اضافه كرد: طبق برنامه ريزي هاي انجام شده ستاد اسكان فرهنگيان اين شهرستان، 18 واحد آموزشي براي اسكان و پذيرش ميهمانان نوروزي پيش بيني شده است.

به گفته دورانديش، مدارس در نظر گرفته شده جزو مدارس تازه ساخت بوده و در مجموع داراي 168 كلاس هستند كه از اين تعداد 97 كلاس در گروه الف، 55 كلاس در گروه ب و 12 كلاس در گروه ج قرار دارند.

وي اضافه كرد: در كلاس هاي گروه الف امكانات و تجهيزات هر كلاس شامل فرش، چهار تخته پتو، تلويزيون، يخچال و ديگر امكانات رفاهي بوده و در كلاس هاي گروه ب نيز يخچال و تلويزيون به صورت عمومي است.

دورانديش افزود: تعرفه هاي استفاده شده از اين كلاس ها با توجه به گروه كلاس و ميهمانان فرهنگي، كاركنان دولت و مشاغل آزاد دسته بندي مي شود كه از 100هزار ريال تا 450 هزار ريال براي هر شبانه روز متغير است.

وي اظهار كرد: در صورت افزايش تعداد مسافران نوروزي اين ستاد آمادگي دارد كه چندين مدرسه ديگر را نيز براي اسكان ميهمانان نوروزي تجهيز و آماده سازي كند.

ستاد اسكان فرهنگيان مهاباد در نوروز سال 93 نيز با پذيرش بيش از 20 هزار و 230 نفر روز رتبه اول را در بين ستادهاي فرهنگيان آذربايجان غربي به خود اختصاص داده بود.

شهرستان مهاباد در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است و يكي از مهمترين قطب هاي گردشگري اين استان به شمار مي رود و همه ساله ده ها هزار نفر به ويژه در ايام تعطيلات نوروزي و تابستاني اين منطقه را به عنوان مقصد سفرهاي خود انتخاب مي كنند.

بر اساس آمارهاي موجود در تعطيلات نوروزي سال 93 بيش از 100 هزار نفر اين شهر را به عنوان يكي از مقصدهاي گردشگري خود انتخاب كنند.

مهاباد در 116 كيلومتري مركز استان آذربايجان غربي واقع شده است .

6185/2093

سرخط اخبار استان‌ها