۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۰۷
کد خبر: 81547700
T T
۰ نفر
500 مددجوي امداد ساوه از چرخه حمايتي خارج شدند

ساوه- ايرنا – مدير كميته امداد امام خميني (ره) ساوه گفت: 500 مددجوي زير پوشش اين نهاد در سال جاري با اقدامات توانمند سازي از چرخه حمايتي خارج شدند.

محمد محمودي روز جمعه در گفت و گو با ايرنا افزود: در سال جاري 440 مددجو با استفاده از تسهيلات اشتغال در بخش هاي مختلف و 199 مددجوي سرپرست خانوار از طريق كاريابي اشتغال زايي شدند كه بخش زيادي از آن ها از چرخه حمايتي خارج و خودكفا شدند.

وي ادامه داد: هم اينك از پنج هزار و 231 خانوار مددجوي تحت پوشش اين نهاد در سطح شهرستان، دو هزار و 500 خانوار در طرح هاي اشتغال مشاركت دارند كه سالانه بخشي از آن ها از حمايت هاي مستقيم و اعطاي مستمري خارج مي شوند اما به دليل وجود برخي مشكلات اقتصادي و اجتماعي مانند طلاق و اعتياد در جامعه با ورودي مددجوي جديد مواجه هستيم.

محمودي بيان كرد: كميته امداد امام خميني (ره) ساوه امسال رتبه اول جذب اعتبارات اشتغال استان مركزي را از آن خود كرد كه بيانگر تلاش همه جانبه كاركنان اين اداره و بانك ها در ايجاد اشتغال و ارايه و جذب اعتبارات براي اقشار ضعيق و آسيب ديده است .

وي بيان كرد: در شهرستان ساوه با همكاري همه جانبه بانك هاي عامل رشد مناسبي در زمينه ايجاد اشتغال براي افراد تحت پوشش امداد و ايجاد خودكفايي صورت گرفته و علاوه بر جذب 40 ميليارد ريال تسهيلات دراين شهرستان، هشت ميليارد ريال نيز از اعتبارات ديگر شهرستانهاي استان جذب شده است.

به گفته وي همچنين مددجويان متقاضي زير پوشش اين نهاد در سال جاري 170 فقره تسهيلات اشتغال از 20 تا 150 ميليون ريال دريافت كردند.

محمودي با بيان اينكه ايجاد اشتغال از مهمترين دغدغه هاي كميته امداد در توانمندسازي افراد تحت پوشش است، اظهار كرد: كميته امداد نهاد هدايتگر و كمك دهنده به بخش هاي ضعيف براي بال و پر گيري مهارتي و اقتصادي است.

وي گفت: توانمندسازي مددجويان كميته امداد از اولويت هاي اصلي اين نهاد انقلابي است بنابراين با ايجاد اشتغال براي مددجويان و خودكفايي آنان گام بزرگي در توانمندسازي مددجويان و خروج آن ها از چرخه حمايتي كميته امداد برداشته خواهد شد.

ساوه دومين شهر صنعتي و پرجمعيت استان مركزي است كه از شمال به شهرستان زرنديه و استان قزوين و از جنوب به شهرستان تفرش و استان قم و از شرق به استان تهران و قم و از غرب و جنوب غربي به استان همدان و شهرستان كميجان محدود مي شود.ك /3

7338/6013/

سرخط اخبار استان‌ها