گنبدكاووس- ايرنا- امام جمعه گنبدكاووس گفت: حكومت اسلامي بزرگترين نعمت خدا به مردم ايران بوده و لذا شكر اين نعمت برهمه مردم واجب است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين محمدحسين سبحاني در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه گنبدكاووس افزود: پيروي از ولايت فقيه و حمايت از مسوولين نظام جمهوري اسلامي براي تداوم اين نظام ضروري است.

وي همچنين با اشاره به تحويل سال نو آداب و آيين هاي آن، گفت: يكي از بزرگترين آداب اين ايام ، صله رحم و ديدار با بزرگترها و بخصوص با پدر و مادرهاست.

امام جمعه گنبدكاووس ادامه داد: هديه دادن، دلجويي نمودن ، رفع كدورت ها ،كمك به ضعفا و بي بضاعت ها از ديگر آداب اين روزهاست كه بايد از سوي مردم رعايت شود.

وي همچنين با اشاره به روايتي از امام جعفر صادق (ع) افزود: رعايت تقوا، دستگيري از فقرا، ديدو بازديد و تبعيت از فرمان هاي خدا، رسول خدا(ص) و ائمه اطهار از جمله سفارشاتي است كه بر آن تاكيد شده است.

وي به سالگرد خروج آمريكايي ها از عراق هم اشاره كرد و گفت: در جريان حمله آمريكا، تاسيسات زيربنايي و اقتصادي اين كشور نابودشد و علاوه بر آن تعداد زيادي از مردم اين كشور هم كشته شدند.

وي گفت: امروزه مردم عراق با استفاده از تجربيات ايران توانسته اند بر كشور خود مسلط شده و همچنين بخش زيادي از كشورشان را از دست داعش آزاد نمايند.

امام جمعه گنبدكاووس به سالگرد هجوم نيروهاي شاه به مدرسه فيضيه قم هم اشاره كرد و گفت: در سالگرد شهادت امام جعفر صادق(ع) شاه دستور حمله به اين مدرسه را داد كه طي آن تعدادي از طلبه ها به شهادت رسيدند.

وي به سالگرد شهادت فاطمه زهرا (س) و تقارن با ايام نوروز هم اشاره كرد و گفت: بر مردم مسلمان ايران واجب است به احترام رسول الله و ائمه اطهار در اين ايام از شادي جلوگيري كنند.

حجت الاسلام سبحاني با بيان اينكه در دين اسلام هم شادي و هم عزا وجود دارد ، افزود: در برپايي عزاداري ها نبايد افراط شود .

وي خواستار جلوگيري از تفريط و افراط شد و گفت: هم شادي و هم عزاداري بايد در زمان خود و با شكل مناسب انجام شود.

شهرستان 325 هزار نفري گنبدكاووس در شرق گلستان قرار دارد.

/6167/1602/

سرخط اخبار استان‌ها