امام جمعه عنبران : تغییر در طبیعت بهترین درس برای تغییر در اخلاق است

اردبیل - ایرنا - امام جمعه عنبران گفت : مردم باید همزمان با تغییر سال و فصول در طبیعت ، در اخلاق و رفتارو نفس خود تغییرات سازنده و نیكو ایجاد كنند.

حجت الاسلام یاور مرادی در خطبه های نماز جمعه شهر عنبران با تبریك سال جدید ، سپری شدن سال و فرارسیدن سال نو را نشانه قدرت الهی مبنی بر تسلط و احاطه كامل بر نفس و روح تمامی موجودات موجود در عالم دانست.

وی گفت: این نو شدن ها درس های بزرگی برای انسان به همراه دارند ویكی از آن ، این است كه عمر در گذر است و پس از مرگ باید منتظر روزی نو در فردای قیامت برای پاسخگویی باشیم.

او با اشاره به حدیث رسول گرامی اسلام (ص) انجام صله رحم را موجب طولانی شدن عمر و قطع آن را موجب كوتاهی عمر دانست و از مردم خواست در همنشینی و دید و بازدید های عید نوروز زبان خود را از هرگونه غیبت و افترا دور نگهداشته و با نیت صله رحم به دیدار هم بروند تا از بركات آن بهره مند شوند.

امام جمعه عنبران در ادامه 29 اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت را گرامیداشت و گفت: 29 اسفند روزی به یاد ماندنی در تاریخ ایران اسلامی بود.

وی از مسئولان استانی و شهرستانی بخاطر توجه ویژه به عمران و آبادانی بخش عنبران و از اهالی این منطقه به خاطر همكاری و شركت در تمامی برنامه های ملی و مذهبی در سال 93 تقدیر كرد و برایشان در سال جدید توفیق آرزو كرد.

عنبران از بخش های وابسته به شهرستان نمین بوده و در شرق اردبیل واقع است.

7120/6016

سرخط اخبار استان‌ها