امام جمعه موقت يزد: توافق هسته اي با حفظ عزت و رعايت خطوط قرمز باشد

يزد- ايرنا- امام جمعه موقت يزد گفت: توافق در مذاكرات هسته اي بر مبناي حفظ عزت ، استقلال ،آزادي و رعايت خطوط قرمز مورد نظر مقام معظم رهبري باشد و در در صورت توافق، همه به تعهدات خود پايبند باشند.

به گزارش ايرنا آيت الله محمدرضا مدرسي در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه شهر يزد افزود: حتي در صورت رسيدن به نتيجه ، دشمنان ايران از روز بعد به دنبال بهانه اي ديگر خواهند بود.

وي با بيان اينكه سالي كه در حال پايان است سالي پرفراز و نشيب براي ملت ايران و جهان اسلام بود تصريح كرد: خدماتي خوبي در اين سال از سوي قواي مختلف و از جمله دولت بويژه در حوزه بهداشت و درمان انجام شد كه اميدواريم ادامه يابد.

مدرسي تاكيد كرد: متاسفانه استكبار به دليل وجود جوانان متخصص و مبتكر ، ملت آگاه و هوشيار و بزرگترين ذخاير انرژي در ايران نمي خواهد استقلال و آزادي كشور ما پابرجا بماند.

عضو فقهاي شوراي نگهبان اضافه كرد: به لطف خدا ، رهبري مقام عظماي ولايت و تلاش هاي قواي سه گانه توطئه هاي دشمن راه به جايي نبرده و كشور در مسير پيسرفت قرار دارد.

وي گفت: يكي از مهمترين كارهايي كه دولت و ساير قوا بايد در مسير آن گام بردارند اقتصاد مقاومتي است و توجه به رهنمودهاي مقام معظم رهبري كه خوشبختانه با لايحه خوب دولت و اصلاح آن در مجلس و تذاكرات مناسب شوراي نگهبان ، مسير قانوني فعاليت هموار شده اما بايد به صورت عملي وارد صحنه شد.

مدرسي همكاري متقابل مردم ، دولت و ساير قوا را مهمترين عامل تحقق اين سياست مهم در كشور عنوان كرد.

امام جمعه موقت يزد با اشاره به مسائل فرهنگي گفت: در سال جاري برخي بي توجهي ها به مسائل فرهنگي باعث گله علما و مراجع تقليد شد كه اميدواريم در سال آينده دغدغه هاي رهبري ، مراجع و علما و مردم مورد توجه مسوولان قرار گيرد.

وي در ادامه با تقدير از شجاعت قوه قضاييه در مواجهه با برخي پرونده هاي مهم فساد اقتصادي و اجتماعي افزود: از اين قوه توقع داريم در مبارزه با مفاسد باصلابت بيشتر وارد شده و به مسووليت قضايي خود عمل كند.

مدرسي به انتخابات مجلس خبرگان رهبري اشاره و اظهار كرد: مشروعيت نظام ما در گرو ولايت فقيه است و انتخاب و نظارت بر فعاليت ولي فقيه بر عهده مجلس خبرگان است از اين رو توصيه مي كنم از همين الان براي انتخابات اسفندماه، توجه به تعهد و آگاهي به مسائل داخلي و بين المللي نامزدها مورد توجه مردم باشد.

وي در پايان خواستار لزوم حفظ حرمت ايام فاطميه در نوروز امسال شد و گفت: اميرالمومنين علي (ع) در فاصله اي كوتاه، داغ پيامبر اسلام (ص) و دختر ايشان حضرت فاطمه (س) را ديدند و در واقع امام اول شيعيان در اين روزها بهارش را از دست داده و ما بايد خود را در غم ايشان ، شريك كنيم. ك/3

1968/ 6197

سرخط اخبار استان‌ها