ماموريت تكفيري ها خشن نشان دادن چهره اسلام به مردم دنياست

مهاباد - ايرنا - امام جمعه موقت مهاباد گفت: ماموريت تكفيري ها خشن نشان دادن چهره اسلام به مردم دنياست

ماموستا ملايحيي اسماعيلي در آيين نماز جمعه اين هفته مهاباد، افزود: گروهك هاي تكفيري و در راس آنها داعش از دست نشانده هاي استكبار هستند كه با اقدامات وحشيانه و جنايتكارانه خود تنها در راه تفرقه بين مسلمانان و از بين بردن وحدت آنها حركت مي كنند .

وي با بيان اينكه ارزش‌ها و تفكرات ناب اسلامي سبب پيشرفت اسلام در اقصي نقاط دنيا شده است، اضافه كرد: دشمنان اسلام و در راس آنها امريكا و اسراييل كه از بيداري اسلام و گسترش آن به ويژه در كشورهاي اروپايي هراسان شده اند، قصد دارند با بهره گيري از اين گروه هاي تكفيري چهره خشني را از اسلام در دنيا معرفي كنند .

ماموستا اسماعيلي اظهار كرد: اين جريان هاي پوچ و توخالي قصد دارند با وارونه جلوه دادن اسلام ناب محمدي (ص) در نزد جهانيان به عزت و عظمت آن خدشه ‌وارد كرده و به اهدف شوم خود دست يابند.

وي در بخش ديگري از خطبه ها با اشاره به روز ملي شدن صنعت نفت ايران گفت: در جريان ملي شدن صنعت نفت روحانيون و علما به ويژه آيت الله كاشاني نقش مهمي ايفا كردند .

امام جمعه موقت مهاباد افزود: جريان ملي شدن صنعت نفت در سايه تلاش هاي آيت الله كاشاني و محمد مصدق موجب شد تا دست بيگانگان از چپاول نفت ايران قطع شده و تسلط آنها بر منابع داخلي كشورمان از بين برود .

در آيين نماز جمعه اين هفته مهاباد كه آخرين نماز جمعه در سال 93 به شمار مي رود اقشار مختلف مردم خداجو و مومن اين شهرستان حضوري گسترده و مثال زدني داشتند .

شهرستان مهاباد با 215 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي و 116 كيلومتري مركز استان واقع شده است .

6185/2093

سرخط اخبار استان‌ها