امام جمعه خور و بیابانك: سنت نوروز با حفظ رعایت حرمت حضرت فاطمه برگزار شود

اصفهان ،ایرنا- امام جمعه خور و بیابانك با اشاره به تقارن ایام نوروز با سالروز شهادت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: آیین و سنت نوروز با حفظ رعایت حرمت این بانوی بزرگوار برگزار شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ' اكبر ذوالفقاری ' در خطبه های نماز جمعه خور و بیابانك در بارگاه امامزاده سید داود، با اشاره به شخصیت حضرت زهرا (س)، اشتیاق و عنایت ویژه رسول خدا به آن بانوی بزرگ را یاد آور شد.

وی گفت: این اشتیاق و خضوع رسول خدا (ص) در برابر آن علیا مخدّره در واقع خضوع در برابر اوصاف بزرگ آن بانوی دو عالم بوده است.

وی با اشاره به همزمانی نوروز 94 با ایام فاطمیه و لزوم حرمت داری حضرت فاطمه(س) در این روزها، بیان كرد: حضرت زهرا(س) باید الگوی عملی در حجاب و عفاف، اجرای امر به معروف و نهی از منكر، ولایت پذیری و خدمت به محرومان باشند.

امام جمعه خور به فرار رسیدن سال جدید اشاره و بیان كرد: از روایات معلوم می شود كه تحولات و حوادث بسیار مهم بشریت در نوروز واقع شده، یعنی تحول طبیعت مقارن با تحولات عظیم زندگی بشر بوده است.

او اضافه كرد: این تقارن بیانگر آن است كه لحظه تحویل سال استعداد خاص برای برآورده شدن مطالب مهم دارد و لذا توبه و دعا را باید در آن لحظه غنیمت دانست.

ذولفقاری به 29 اسفند 1329 سالروز ملی شدن صنعت نفت اشاره كرد و افزود: نفت در گذشته بعنوان عامل تاثیرگذار بر اقتصاد و صنعت كشورها به شمار می رفت و امروزه در مسائل سیاسی و امنیتی جایگاه مهمی دارد.

خورو بیابانك در شرق استان اصفهان قرار دارد.

ت 7136/ 6508

سرخط اخبار استان‌ها