هفت هزار تن پسماند شهري در روزهاي پاياني سال در اراك جمع آوري شد

اراك-ايرنا-مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري اراك گفت: در 20 روز پاياني امسال هفت هزار تن انواع پسماند شهري از سطح كلانشهر اراك جمع آوري شد.

محمد حسين ساده وند روز جمعه در گفت و گو با ايرنا افزود: سازمان مديريت پسماند از 16 اسفندماه سال با تجهيز نيرو و امكانات لازم و با بهره گيري از ماشين آلات مكانيزه كار جمع آوري پسماند را در دستور كار قرار داد.

وي گفت: در ديگر روزهاي سال به طور ميانگين روزانه 290 تن انواع پسماند شهري از سطح كلانشهر اراك جمع آوري مي شود كه اين رقم در روزهاي پاياني سال به 350 تن رسيد.

ساده وند ادامه داد: به منظور جلوگيري از روند افزايش حيوانات موذي به ويژه موش ها، طعمه گذاري و استفاده از جديدترين سم هاي موجود اروپايي در دستور كار قرار گرفته است.

او اضافه كرد: 600 نفر نيرو با بهره گيري از 50 دستگاه انواع ماشين آلات مكانيزه كار رفت و روب و جمع آوري پسماندهاي خشك و تر را در روزهاي پاياني سال را در دستور كار خود قرار دادند.

وي اظهار كرد: با توجه به افزايش توليد پسماندهاي مختلف به ويژه پسماندهاي خشك ساعات كار نيروهاي خدماتي اين سازمان در چند شيفت كاري افزايش يافته و تا آخرين ساعات پايان سال ادامه مي يابد.

ساده وند گفت: به منظور تسهيل در رفت وروب عمومي و تسهيل در پاكسازي عمومي پسماندهاي اماكن مسكوني، ماشين آلات طرح زمستانه شهرداري نيز در ناوگان مديريت پسماند قرار گرفته است.

سازمان مديريت پسماند شهرداري اراك در سال 1386 با تاييد وزارت كشور و شوراي اسلامي شهرتاسيس و مديريت اجرايي پسماندهاي عادي شامل پسماندهاي خانگي و ضايعات ساختماني در كليه مراحل جمع آوري ، حمل و نقل ، دفع ، پردازش و بازيافت در بخش هاي مختلف مسكوني ، اداري و تجاري همچنين نظافت شهري بر عهده اين سازمان است.ك/3

6013/7112/

سرخط اخبار استان‌ها