برخی جریانهای سیاسی برای توسعه فضای لائیك در كشور تلاش می كنند

مشهد-ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: بعضی جریانهای سیاسی با بر هم زدن فضای دینی كشور و گسترش فضای لائیك سعی می كنند مردم در انتخابات محلس شورای اسلامی به دنبال انتخاب افراد ارزشی و دین مدار نروند.

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد در حرم مطهر امام رضا (ع) افزود: برخی به نام شادی و نشاط جوانان، مردم را ملعبه خود برای توسعه ناهنجاری های فرهنگی قرار داده اند.

وی با اشاره به اینكه امروز اسلام ناب محمدی به عنوان اسلام حداكثری در مقابل اسلامی آمریكایی كه همان اسلام حداقلی و در راستای منافع مستكبران می باشد ، قرار گرفته است، گفت: اشخاصی كه شعار اسلام آمریكایی را سر می دهند، با مروجان اسلام هراسی هم جهت هستند.

نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری تاكیدات رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال 93 به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و همچنین 21 بار تاكیدات معظم له در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: تاكیدات رهبر فرزانه انقلاب مهمترین مطالبه مردم از دولت و مجلس شورای اسلامی است.

آیت الله علم الهدی گفت: تاكیدات مقام معظم رهبری در سال 1393 تنها مربوط به این سال نیست بلكه راهبرد اساسی نظام جمهوری اسلامی است و مسوولان و دولتمردان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید به آنها توجه اساسی داشته باشند.

وی اظهار داشت: این مهمترین مطالبه مردم از دولت است كه سیاستهای دولتمردان و وزارت صنعت و معدن و تجارت تا چه اندازه وابستگی كشورمان به سایر كشورها و واردات را كاهش داده است.

امام جمعه مشهد گفت: علاوه بر مسوولان و دست اندركاران ذیربط، آحاد مختلف مردم هم به نوبه خود برای تحقق اقتصاد مقاومتی سهیم هستند و باید با صرفه جویی و پرهیز از خرید كالاهای خارجی و اسراف و تبذیر در این زمینه نقش آفرین باشند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب فرهنگ را مقدم بر اقتصاد دانستند و این نشان دهنده اهمیت تعمیق فرهنگ دینی و توجه دستگاههای متولی امر نسبت به این مساله است.

خطیب نماز جمعه مشهد گفت: باید دید مردم و دستگاههای اجرایی ذیربط تا چه اندازه به وظیفه خود در عمل و گسترش فریضه امر به معروف و نهی از منكر به عنوان ضامن فرهنگ دینی در جامعه قدم برداشته اند.

آیت الله علم الهدی همزمانی تعطیلات نوروز سال 1394 با دهه فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) را یاد آور شد و گفت: بهار امسال رنگ و بوی فاطمی به خود گرفته و مردم باید حرمت این ایام را حفظ كنند و برنامه های عید خود را به عقب و بعد از دهه فاطمیه موكول كنند.

وی خاطر نشان كرد: رسانه های ارتباط جمعی و از جمله رسانه ملی وظیفه خطیری در تبیین این مساله بر عهده دارند و باید حرمت ایام فاطمیه را در برنامه ها و مطالب خود لحاظ كنند.

وی از دلباختگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) خواست كه در اجتماع عظیم عزاداران فاطمی كه چهارم فروردین ماه آتی همزمان با سالروز شهادت حضرت صدیقه اطهر (س) حدفاصل میدان شهدای مشهد تا حرم مطهر رضوی برگزار می شود، به صورت پرشور شركت كنند.

وی همچنین خواستار حضور گسترده مردم در مراسم سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز اول فروردین ماه آتی در حرم مطهر امام رضا (ع) شد و گفت: معظم له در این سخنرانی مطالب مهم و ضروری كشور و نظام جمهوری اسلامی را بیان و خط مشی و راهبرد ما را در سال آینده ترسیم می فرمایند.ك/2

2095/1211

سرخط اخبار سیاست