امام جمعه روانسر: صله رحم و ديد و بازديد يكي از سنتهاي خوب ايرانيان است

كرمانشاه - ايرنا - امام جمعه روانسر ايام نوروز را بهترين زمان براي نو شدن دروني انسان دانست و گفت: صله رحم و ديد و بازديد يكي از سنتهاي خوب ايرانيان و مورد تاكيد اسلام است كه مردم بايد در اين ايام با دور ريختن كينه و كدورتها به هم نزديكتر شوند.

به گزارش خبرنگار ايرنا ماموستا ملا عبدالله غفوري در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته روانسر با تاكيد بر نشر آموزه هاي ديني و تقويت باورهاي اعتقادي در جامعه اسلامي از توجه و تأسي گرفتن از سيره رسول الله (ص) و ائمه اطهار (ع) به عنوان عوامل اصلي تضمين كننده وحدت و انسجام مسلمانان ياد كرد.

وي با محكوم كردن اقدامات گروههاي تكفيري در كشورهاي اسلامي يادآور شد: اين گروهها با نام اسلام جنايت مي كنند و در واقع در پي تضعيف اسلام هستند تا بتواند بيشتر بر كشورهاي اسلامي تسلط پيدا كنند.

خطيب جمعه روانسر با بيان اينكه دشمنان اسلام همواره در پي توطئه هايي براي نابودي كامل اسلام هستند گفت: مسلمانان با بصيرت، هماهنگي و اتحاد مي توانند توطئه هاي دشمنان را خنثي كنند.

ماموستا غفوري اظهار داشت: ايران اسلامي امسال نيز همچون سه دهه گذشته به رهبري رهبر معظم انقلاب و حضور هميشه در صحنه مردم استقلال، عزت و اقتدار خود را بار ديگر به رخ جهانيان كشيد.

امام جمعه روانسر، بر صرفه جويي در مصرف آب تاكيد و خاطرنشان كرد: حفر چاههاي غيرمجاز و برداشتهاي بي رويه آب، كشور را با خطر جدي روبرو كرده لذا ضروري است شهروندان در مصرف آب نهايت صرفه جويي را داشته باشند.

شهرستان روانسر با 47 هزار نفر جمعيت در 55 كيلومتري شمال غرب كرمانشاه واقع شده است.

80066/7455

سرخط اخبار استان‌ها