۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۴:۴۶
کد خبر: 81547661
T T
۰ نفر
امام جمعه اراك:اخلاق مداري سرلوحه امور خير و پيشرفت در جامعه است

اراك-ايرنا- امام جمعه اراك گفت: اخلاق مداري سرلوحه امور خير و پيشرفت در جامعه است و همه بايد بكوشيم در سال پيش رو شاخض ها و نمايه هاي اخلاقي را در تمام ابعاد و اركان جامعه بيشتر نهادينه كنيم.

آيت الله قربانعلي دري نجف آبادي در خطبه هاي آخرين نماز عبادي و سياسي جمعه اراك افزود: رعايت اخلاق،عمل به قانون و پيروي از نظم از مولفه هايي است كه در سال جديد ما را به احسن حال ها رهنمون مي كند.

وي بيان كرد: تنها چند ساعت از سال 93 باقي مانده و بايد در اين ساعات كارنامه يك سال گذشته خود را مرور كنيم و با شناخت نقاط ضعف و قوت خود در سال آينده با بهترين شيوه و با وقت شناسي براي پيشبرد امور شخصي، اجتماعي و اهداف كلان كشور و دولت كمر همت ببنديم.

نماينده ولي فقيه در استان مركزي بيان كرد: امر به معروف و نهي از منكر، عمل به حقوق شهروندي، تلاش براي مهار آسيب هاي اجتماعي و اصلاح رفتارهاي ناشايست همگي از مصاديق بارز اخلاق مداري هستند كه بايد در جامعه بيش از پيش نهادينه شوند.

آيت الله دري نجف آبادي عنوان كرد: آيين چهارشنبه پاياني سال و 13 فروردين به اين معني نيست كه روابط دختر و پسر و اختلاط مرد و زن نامحرم آزاد باشد آنچه جامعه امروز بايد بيش از گذشته به آن بپردازد حرمت دين و عمل به آموزه هاي ديني است.

امام جمعه اراك گفت: مبادا ابزار دست شياطين شويم، همه وظيفه دارند در مسير عبوديت و بندگي خداوند حركت كنند و از هر نوع اقدام لهو انگيز، گناه، فساد و بي بند و باري پرهيز كنند.

وي گفت: حوادث چهارشنبه آخر سال امسال اين استان نسبت به سال گذشته 37 درصد افزايش داشته و اين نشان مي دهد كه دستگاه هاي فرهنگي و مراجع اطلاع رساني نتوانسته اند جامعه را نسبت به اسيب ها و رفتارهاي پرخطر اين ايام به خوبي آگاه كنند.

نماينده ولي فقيه در استان مركزي اضافه كرد: يكي از مسايل مهم كه سال آينده بايد به صورت جدي در دستور كار باشد نهادينه كردن فرهنگ صرفه جويي و سوق دادن ايده ها و منابع به سمت رشد علمي و اجرايي و اقتصادي كشور است كه اين مهم نياز مند فرهنگ سازي است.

آيت الله دري نجف آبادي افزود:ايران اسلامي از فرهنگ غني چند هزار ساله و از آن مهمتر پايه هاي فرهنگ و اخلاقي دين مبين اسلام بهره مند است و بايد تلاش كنيم هر روز جلوه هاي اتصال به امور نيكو و مفيد در لايه هاي اجتماعي عميق تر شود.

وي ابراز اميدواري كرد: سال 94 سالي تحولي و تدبري براي همه و در بخش هاي مختلف باشد و در اين رابطه همه بايد تلاش كنند.

آيت الله دري نجف آبادي گفت: ايام نوروز با شهادت حضرت فاطمه (س) تقارن دارد كه مردم وظيفه دارند حرمت اين بزرگ شخصيت عالم را حفظ كنند و با توصل به ايشان تلاش كنند كه در سال جديد هر چه بيشتر فاطمي تر و علوي تر شوند.

امام جمعه اراك عنوان كرد: حضرت فاطمه (س) و خانواده بزرگ ايشان چراغ راه سعادت بشر تا قيامت است و همه بايد قدر اهل بيت (ع) را بدانند و آنها را الگوي زندگي خود قرار دهند.ك/2

3005/6013/ 1876