فرمانده ناجا: 37 ميليون خودرو طي چند روز اخير در جاده هاي كشور ترددكردند

تهران- ايرنا- فرمانده نيروي انتظامي گفت: طي چند روز اخير و همزمان با سفرهاي نوروزي بيش از 37 ميليون خودرو در جاده هاي كشور تردد داشتند.

سردارحسين اشتري در حاشيه برگزاري مراسم آغاز رزمايش اقتدار در ستاد مركزي فرماندهي نيروي انتظامي تهران بزرگ در جمع خبرنگاران اظهارداشت: اين رزمايش طبق سنوات گذشته و با هدف ارتقا سطح آمادگي نيروي انتظامي در مبارزه با سرقت در تهران بزرگ از امروز تا پايان تعطيلات نوروزي ادامه خواهد يافت.

وي با بيان اينكه دراين رزمايش با استفاده از تجربيات سالهاي گذشته از تجهيزات و امكانات بيشتري براي حفظ امنيت وآسايش شهروندان پيش بيني شده است، افزود: فرماندهي انتظامي تهران بزرگ به منظور ارايه خدمت به شهروندان و مسافران نوروزي در محله هايي كه لزوم حضور محسوس ماموران پليس بيشتر احساس شود قطعا انجام وظيفه خواهيم كرد.

سردار اشتري در مورد تمهيدات فرماندهي انتظامي تهران بزرگ در تعطيلات نوروزي تصريح كرد: در اين مدت ماموران نيروي انتظامي اين آمادگي را دارند كه با استقرار در محله هاي مختلف شهر و افزايش گشت هاي سواري، موتوري و پياده آسايش و امنيت شهروندان تهراني را تامين كنند.

وي با اشاره به اينكه فعاليت پليس افتخاري از ابتداي سال جاري آغاز شده بود، تاكيد كرد: فعاليت پليس افتخاري به صورت رسمي از ابتدا سال آغاز و تعداد فعالان پليس افتخاري در هر استاني متفاوت اعلام شده است.

وي با اشاره به بيش از 37 ميليون سفرهاي نوروزي اظهارداشت: براساس گزارش پليس راهور از آغاز سفرهاي نوروزي تا ديروز بيش از 37 ميليون خودرو در مسير جاده ها تردد داشته اند كه پيش بيني مي شود امسال اعداد مسافرت هاي نوروزي بيشتر از سال هاي گذشته انجام شود.

رييس پليس كشور در خصوص وضعيت تردد در مرزهاي كشور نيز گفت: در تمامي مرزهاي زميني و هوايي امكانات و نيروي انساني تقويت شده و ترددهاي مرزي مثل گذشته سريع و آسان است به همين ترتيب ايستايي مسافران در اين مبادي نيز كمتر شده است.

سردار ساجدي نيا فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ نيز در ادامه مراسم با ارائه گزارشي عملكرد اين فرماندهي در خصوص بهبود شاخص هاي مبارزه با سرقت، قاچاق مواد مخدر و امنيت اجتماعي و عمومي و ساير مأموريت هاي ناجا در سال 93 بيان كرد.

طرح نوروزي رزمايش اقتدار با شعار آسودگي و ايمني بيشتر با التزام به اخلاق ، قانون و نظم عمومي صبح امروز با حضور سردار حسين اشتري فرمانده ناجا، حسين ساجدي نيا فرمانده انتظامي تهران بزرگ، سرهنگ محسن خانچرلي رييس پليس پيشگيري تهران بزرگ و جمعي از فرماندهان يگان هاي عملياتي اين فرماندهي امروز در ستاد مركزي فاتب آغاز شده است.

تهرام/1699/1724

سرخط اخبار جامعه