امام جمعه موقت زنجان: مذاكرات هسته اي با حفظ اصول و منطق پيش مي رود

زنجان - ايرنا - امام جمعه موقت زنجان گفت: مذاكرات هسته اي با حفظ اصول تعيين شده و با منطق پيش مي رود.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سيد يعقوب موسوي در خطبه هاي نماز جمعه زنجان به مذاكرات هسته اي ايران با 1+5 اشاره كرد و افزود: تاكنون مذاكرات هسته اي با كشورهاي مقابل پيشرفت قابل توجهي داشته كه جاي تقدير دارد.

وي يادآوري كرد: رهبر معظم انقلاب تيم ديپلماسي هسته اي را سربازان خدوم و ارزشمند نظام اسلامي معرفي و در فرامين مختلف مورد تاييد و حمايت قرار داده اند.

حجت الاسلام موسوي نيروهاي دستگاه ديپلماسي كشور را افرادي آگاه، مومن، لايق، تلاشگر و متدين برشمرد و افزود: ايران با اقتدار و صلابت در مذاكرات حضور يافته و اين موضوع براي طرف هاي مقابل به خوبي اثبات شده است.

وي ابراز كرد: هم اكنون مذاكرات هسته اي در لوزان سوييس جريان دارد و در بسياري از مسايل راهكارهاي اتخاذ شده به نتيجه رسيده كه مورد قبول است.

حجت الاسلام موسوي با بيان اينكه توافق نهايي مذاكرات هسته اي منوط به حفظ حقوق هسته اي و رفع تمام تحريم ها عليه ايران است، اعلام كرد: رهبر معظم انقلاب به سرانجام رسيدن مذاكرات هسته اي را از ميان برداشتن تحريم ها بيان كرده اند و اين موضوع از اهميت ويژه اي برخوردار است.

تيم مذاكره كننده ايران از روز يكشنبه براي مذاكرات هسته اي در لوزان بسر مي برد.

* مرجعيت در روز ملي شدن صنعت نفت ايران نقش اساسي داشت *

امام جمعه موقت زنجان در بخشي ديگري از سخنان خود 29 اسفند سال 1329 روز ملي شدن صنعت نفت ايران را يكي از مهمترين سرفصل ها و نقطه عطفي در تاريخ معاصر ايران عنوان كرد و گفت: 64 سال از ملي شدن صنعت نفت مي گذرد و در اين ميان عارفي عامل به عمل و مورد احترام مردم آيت الله كاشاني نقش مهمي درتحقق آن داشت.

وي يادآوري كرد: اين شخصيت بزرگوار به رغم اينكه بارها از سوي رژيم طاغوت مورد همجه و توهين قرار گرفت، اما نقش خود را بخوبي ايفا كرد.

* آمريكا و ايادي وابسته حامي تروريسم هستند *

حجت الاسلام موسوي همچنين به روز 29 اسفند1381 ه.ش برابر با بيستم ماه مارس 2003 سالروز واقعه حمله آمريكا و كشورهاي وابسته به عراق اشاره كرد و گفت: در اين روز آمريكا و انگليس به مردم بي‏دفاع عراق حمله كرده و جنگ تمام عياري را آغاز كردند.

وي اظهار كرد: در اين جنگ خونين هزاران زن و مرد با هزاران تسليحات پيشرفته كشته و يا بي خانمان شدند و فجايع بي شماري رقم زده شد.

امام جمعه موقت زنجان ادامه داد: لشكر كشي هاي آمريكا و ايادي وابسته به عراق و افغانستان جز شكست مفتضحانه و بي آبرويي چيزي ديگري را به همراه نداشت و بشريت به قدرت پوشالي آمريكا پي برد.

وي ياداوري كرد: وقايع گوناگون نشان مي دهد آمريكا و قدرت هاي استعماري به بهانه مبارزه با تروريسم كشورهاي هدف را مورد تاخت و تاز قرار مي دهند و اين درحالي است كه خود حامي تروريسم و شكل گيري گروهك هاي تروريستي هستند.

* حرمت ايام فاطيمه را حفظ كنيم *

حجت الاسلام موسوي تقارن عيد نوروز با ايام فاطميه را داراي آثار و بركات فراوان بيان كرد و گفت: چهارم فروردين با سالروز وفات دخت پيامبر عظم الشان اسلام مصادف شده كه حفظ حرمت اين ايام ضروري است.

وي يادآوري كرد: حضرت فاطمه زهرا(س) الگويي بي مثال براي تمام مسلمانان به ويژه زنان ايراني است كه شخصيت ايشان هرگز با هيچ قلم و زباني قابل بيان نيست.

6085/7320/1756