امام جمعه موقت كرمانشاه:تفرقه ميان امت اسلامي مهمترين خواسته دشمنان است

ايرنا - كرمانشاه - امام جمعه موقت كرمانشاه گفت: ايجاد تفرقه و جدايي ميان امت اسلامي، بزرگترين خواسته اي است كه دشمنان آن را دنبال مي كنند، خواسته اي كه بايد با همدلي و وحدت مانع از تحقق آن شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا آيت الله محمد حجتي در آخرين نماز جمعه سال 93 كرمانشاه كه در مسجد جامع برگزار شد اظهار كرد: خداوند متعال دستوراتي در قرآن به مسلمانان داده كه عمل به آنها موجب وحدت و يگانگي مسلمانان خواهد شد.

وي ادامه داد: متاسفانه دشمنان نيز با اجراي برنامه هاي مختلف درصدد ايجاد تفرقه بيشتر در بين مسلمان هستند تا به منافع نامشروع خود در كشورهاي اسلامي دست پيدا كنند.

آيت الله حجتي افزود: يكي از نتايج ايجاد شكاف بين مسلمانان، بوجود آمدن گروههاي تروريستي نظير داعش و القاعده است كه باعث شد تا جان انسانهاي بي گناه زيادي در سوريه و عراق گرفته شود.

وي گفت: هرچند خطر داعش با اتحاد مردم عراق و پشتيباني ايران از مردم اين كشور تا حد زيادي رفع شده اما با اين حال بايد مراقب بود تا اين همدلي و اتحاد ادامه يافته و تقويت شود تا باز هم شاهد ايجاد چنين تروريستهايي كه حاصل خاندان بني اميه هستند، نباشيم.

خطيب جمعه كرمانشاه در ادامه به نزديك شدن ايام نوروز و تلاقي آن با شهادت حضرت زهرا (س) اشاره كرد و گفت: بهار امسال ما معطر به نام آن حضرت شده كه اميدواريم همين موضوع باعث نزول خير و بركات الهي بر مردم كشورمان شود.

امام جمعه موقت كرمانشاه همچنين به گوشه اي از فضائل حضرت فاطمه (س) اشاره و خاطرنشان كرد: آن حضرت به راستي الگويي شايسته براي تمام مردم اعم از زن و مرد و پير و جوان است و پيروي از ايشان زمينه هاي عاقبت بخيري را در دنيا و آخرت فراهم مي كند.

وي افزود: حضرت زهرا (س) بهترين مدافع ولايت بودند و در همين راه نيز به شهادت رسيدند تا به همگان بگويند كه دفاع از ولايت تا چه اندازه مهم و حياتي است.

7458/8066

سرخط اخبار استان‌ها