دولتي ها در استفاده از بيت المال نهايت دقت را داشته باشند

فاروج - ايرنا- امام جمعه موقت فاروج گفت: دولتي ها در استفاده از بيت المال نهايت دقت راداشته باشند تا مديون مسلمانان نشوند.

حجت الاسلام ابراهيم شوشتري در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه با گرامي داشت 29 اسفند روز ملي شدن صنعت نفت اظهار كرد: نفت هم بخشي از بيت المال محسوب مي شود و در نحوه استفاده از آن در هر حوزه بايد توجه شود.

وي با بيان اينكه در خصوص نحوه و چگونگي ارتزاق از بيت المال در دين سفارش هاي زيادي شده گفت: اگر كسي بي نياز از بيت المال مي تواند به خلق خدمت كند نبايد دريغ داشته باشد.

حجت الاسلام شوشتري گفت: همه كساني كه در خدمت خلق خدا هستند بايد سيره حضرت فاطمه (س) را در همه حوزه ها بويژه نحوه استفاده از بيت المال را اسوه و الگوي خود قرار دهند.

وي گفت: افتخار بزرگي است كه رهبر ما از بيت المال ارتزاق نمي كنند و از بهاي اجاره منزلشان در جنوب تهران براي معيشت استفاده مي كنند.

وي با بيان اينكه هر چند در بيت المال بخشي براي حق و حقوق كاركنان اين حوزه اختصاص يافته افزود: اما چه بهتر كه اين كاركنان از دسترنج خود ارتزاق كرده، مخصوصا دولتي ها در استفاده از بيت المال نهايت دقت را بكنند.

وي با گرامي داشت فاطميه گفت: سوال امروز بسياري از افراد زمان شروع و خاتمه فاطميه است كه ملاك تعيين حرم فاطميه ارادت و محبت ما به اين بانو است و بهتر است 5روز قبل و5 روز بعد از تاريخ شهادت اين مناسبت گرامي داشته شود.

وي به حمله دژخيمان به حوزه علميه ومدرسه فضيه اشاره كردو گفت: در دوران غيبت صغري مردم بوسيله نائبان خاص امام زمان در ارتباط بودند و در زمان غيب كبري بوسيله، روات احاديث، كه مجتهدان و مراجع تقليد و نائبان عام امام زمان هستند.

خطيب موقت جمعه فاروج، با گرامي داشت سالروز تاسيس حوزه علميه گفت: امام زمان سرباز و نيروي كمكي مي خواهد و پدران و مادران فرزندانشان را به شكلي تربيت كه خودشان مشتاقانه راه اين سربازي را انتخاب كنند.

وي برترين كسوت را كسوت روحاني و برترين مقام و منزلت را سربازي امام زمان عنوان كرد و گفت: طلبه ها هم بايد بدانند آخرين هدف و آخرين خطي كه براي خود انتخاب كرده اند قاضي،

نماينده شدن و يا اشتغال در دستگاه هاي دولتي نباشد و هدف در حوزه اجتهاد، فقاهت وفهم عميق دين پيدا كردن است.

مركز شهرستان 52هزار نفري فاروج در 90كيلومتري شرق بجنورد و در مسير اصلي استان هاي شمالي به مشهد مقدس واقع است.

ك/2

7187/ 6042

سرخط اخبار استان‌ها