امام جمعه بروجرد: ایران با وجود تحریم ها در مسیر پیشرفت است

بروجرد- ایرنا- امام جمعه بروجرد با اشاره به افتتاح بزرگترین پروژه نفتی كشور در عسلویه گفت: ایران با وجود تمام تحریم ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی در مسیر پیشرفت و ترقی است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در خطبه های نماز جمعه بروجرد در مسجد امام خمینی(ره) این شهر افزود: بزرگترین پروژه نفتی كشور در عسلویه با نام فاز 12 پارس جنوبی در شرایط سخت تحریم ها افتتاح شد كه نشان از اراده ملت برای پیشرفت و توسعه كشور است.

وی اظهار كرد: افتتاح این پروژه به دشمنان نشان داد كه تحریم ها هیچ تاثیری در ایران اسلامی ندارند و تلاش آنها بی نتیجه بوده است..

خطیب جمعه بروجرد در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه به سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران اشاره كرد و افزود: حماسه تاریخی 29 اسفند ماه سال 1329 با اراده ملت ایران و رهبری روحانیت شیعه رخ داد.

وی اظهار داشت: سال ها مجاهدت و تلاش ملت ایران با رهبری روحانیت مبارز شیعه موجب قطع شدن دست استعمار انگلیس از منابع نفتی ملت ایران شد.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی با اشاره به نقش برجسته روحانیت بویِژه آیت الله كاشانی در ملی شدن صنعت نفت افزود: ملت مسلمان ایران با اتحاد و یكپارچگی در مقابل استعمارگران ایستادند و صنعت نفت را ملی كردند.

وی در خصوص آیین های ویِژه عید نوروز گفت: بسیاری از برنامه ها و مناسبت های نوروز مورد تایید اسلام است زیرا این نوروز باستانی سنت های پسندیده ای دارد.

امام جمعه بروجرد افزود: خانه تكانی، نظافت كلی و دید و بازدید در ایام نوروز از سنت های خوب نوروز و مورد تایید اسلام می باشند.

وی همچنین از برخی رفتارهای خرافی و حواشی بی محتوا در نوروز انتقاد كرد و اظهار داشت: اجرای برنامه های خطرناك در چهارشنبه سوری، تجملات و اسراف در خریدهای نوروزی از سنت های غلط وارد شده به نوروز هستند.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی با اشاره به همزمانی نوروز با ایام فاطمیه افزود: ملت ایران حرمت ائمه اطهار و بانوی بزرگ اسلام را به خوبی حفظ می كنند.

وی گفت: مردم در ایام حزن و اندوه امام زمان(عج) با شركت در آیین های مذهبی و عزاداری ارادت خود را به حضرت فاطمه زهرا(س) ابراز می كنند.

7190/3022/6001

سرخط اخبار استان‌ها