۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۴:۳۶
کد خبر: 81547636
T T
۰ نفر
امام جمعه گرگان: نفت و گاز بايد براي آيندگان حفظ شود

گرگان - ايرنا - نماينده ولي ‏فقيه در گلستان و امام ‏جمعه گرگان گفت: سرمايه بزرگ ملي نفت و گاز بايد براي آيندگان باقي بماند.

به گزارش ايرنا، آيت‏ الله سيدكاظم نورمفيدي در خطبه‏ هاي‏ آخرين نمازجمعه گرگان در سال 93 با اشاره به سالروز ملي شدن صنعت نفت افزود: بايد از اين ثروت در جهت تبديل آن به سرمايه استفاده كرد.

وي اظهار كرد: يكي از دغدغه هاي مهم مسوولان نظام به خصوص رهبر انقلاب، استفاده درست از اين سرمايه عظيم و خارج كردن اقتصاد از وابستگي به نفت است.

آيت الله نورمفيدي افزود: امروز نظام در همه زمينه ها به استقلال رسيده و تلاش است وابستگي اقتصادي به نفت روز به روز كاهش يابد.

وي در ادامه با اشاره به فرا رسيدن سال جديد گفت: اين كه ايرانيان ابتداي فصل رويش و سرسبزي را به عنوان آغاز سال نو انتخاب كرده اند، بسيار ارزشمند و خوب است.

وي افزود: اين مسئله نشان مي دهد ايرانيان از گذشته تا به امروز انسان هاي زيرك و باهوش و بااستعدادي بوده اند و در شريعت اسلام نيز هيچ مخالفتي با سنت هاي ما نشده است.

آيت الله نورمفيدي همچنين با اشاره به همزماني سال نو با ايام شهادت حضرت فاطمه (س) گفت: بايد آن حضرت، پدر، همسر و فرزندانش را در تمام زندگي الگو و اسوه خود قرار دهيم.

1756/6159/3014