۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۴:۳۴
کد خبر: 81547631
T T
۰ نفر
دوربین های شبكه شما به ابیانه می رود

تهران - ایرنا - مدیر شبكه مردم ایران «شما» گفت كه دوربین های این شبكه در راستای ویژه برنامه تحویل سال به روستای ابیانیه می رود.

محمد مهدی قاسمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رسالت این شبكه استعدادیابی و شناسایی پتانسیل های گردشگری و اقوام مختلف در استان ها و روستاهای اطراف آن است، در واقع دوربین این شبكه های در استان ها و روستاها می گردد در واقع یك شبكه ملی است كه اتفاقات مراكز استانی را پوشش می دهد.

وی اظهار كرد: امسال برای نخستین بار طراحی كردیم كه زمان تحویل سال را در یك روستا باشیم از این رو دوربین های شبكه شما به روستای ابیانه می رود و برنامه ویژه تحویل سال را با حضور شاعران و طنزپردازان كشور با حال و هوای شعر نو برگزار می كند.

وی با بیان اینكه این ویژه برنامه به صورت زنده پخش می شود گفت: این برنامه ساعت 22 جمعه ( 29 اسفند 93) با اجرای رامین ناصر نصیر و حسین محب اهری آغاز و تا 3 بامداد شنبه ( اول فروردین 94 ) ادامه دارد.

قاسمی افزود: شاعران طنز پردازی همچون ساعد باقری، افشین اعلا ، خطایی و ریحان صفت در این برنامه حضور دارند.

مدیر شبكه شما اظهار كرد: از آنجا كه ابیانه نزدیك كاشان واقع شده است از این رو یادی هم از مشفق كاشانی شاعر معروف كشور می شود.

قاسمی افزود: همچنین برنامه ای با نام ' چمدان ' از این شبكه در حال پخش است كه برنامه های ویژه تحویل سال مراكز استان ها را معرفی می كند و اكنون حدود یك ماه است كه در حال پخش است.

وی تاكید كرد: برنامه چمدان تلاش می كند تا پتاسیل ها و توانمندی استان ها و روستاهای اطراف آنها را شناسایی و به مردم معرفی كند.

مدیر شبكه شما گفت: در برنامه چمدان، فیلم و یك سری مستندهای كوتاه نیز پخش می شود كه بعد از پایان پخش از عوامل پشت صحنه دعوت و در مورد آن برنامه گفت و گو می شود تا مردم با چهره های پشت دوربین نیز آشنا شوند.

قاسمی افزود: برنامه چمدان با معرفی مكان های دیدنی، گردشگری و رسم های قومیتی نقاط مختلف كشور مردم را به دیدن از آنها هدایت می كند، همچنین اینكه گردشگران باید چه نكاتی را در روند بازدید رعایت كنند، مطرح می كند.

وی تاكید كرد: از آنجا كه در ایام شهادت حضرت فاطمه قرار داریم از این رو تلاش می شود بهار فاطمی در درون برنامه چمدان گنجانده شود.

ابیانه روستایی از توابع بخش مركزی شهرستان نطنز در استان اصفهان است این روستا در ۴۰ كیلومتری شمال غربی نطنز، در دامنه كوه كركس است. این روستا یكی از بلندترین نقاط مسكونی در ایران است. ارتفاع از سطح دریا در این روستا ۲۲۲۲ متر است، به اعتبار معماری بومی و بناهای تاریخی متنوع، از روستاهای مشهور ایران است.

ابیانه با آب و هوای معتدل، دارای موقعیت طبیعی مساعدی است. این روستا در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۳۵۴ با شماره ثبت ۱۰۸۹ به ‌عنوان یكی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است.

علمی ( 4 ) **9014**1601**