۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۴:۳۳
کد خبر: 81547629
T T
۰ نفر
فرمانده نيروهاي ويژه ارتش يمن از سوءقصد جان به دربرد

تهران - ايرنا - يك مقام امنيتي يمن روز جمعه اعلام كرد كه يك افسر ارشد ارتش مرتبط با جنبش مردمي انصارالله و مخالف با رييس جمهوري مستعفي اين كشور، از توطئه ترور در نزديكي شهر عدن در جنوب اين كشور جان به در برد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از عدن، يك مقام امنيتي لحج افزود كه در حمله غافلگيرانه به ژنرال 'عادل حافظ السكاف' فرمانده نيروهاي ويژه ارتش مستقر در عدن، در جاده لحج به تعز، 4 تن كشته شدند اما اين مقام نظامي جان سالم به در برد.

به گفته وي، اين حمله درحالي رخ داد كه سكاف در كارواني شبانه عدن را به مقصد لحج براي رفتن به صنعا كه تحت تسلط نيروهاي جنبش مردمي انصارالله قرار دارد؛ ترك كرد.

اين مقام امنيتي افزود كه سكاف از ترور جان به در برد، اما يك محافظ وي بر اثر اصابت گلوله و 3 تن ديگر به علت واژگوني خودرويشان جان باختند.

اين حمله هنگامي رخ مي دهد كه نيروهاي وفادار به 'عبدربه منصور هادي' رييس جمهوري مستعفي يمن پس از درگيري هاي مرگبار روز پنجشنبه در عدن كه دستكم 11 قرباني گرفت، براي تشديد تسلط خود بر اين شهر تلاش مي كنند.

هادي كه در ماه فوريه پس از اعلام كناره گيري از مقام خود از صنعا به عدن گريخت، روز پنجشنبه پس از آنكه يك هواپيماي جنگي كاخ محل اقامت وي را در اين شهر هدف قرار داد، به مكان نامشخصي گريخت.

اين درگيري ها موجب تعطيل شدن فعاليت فرودگاه عدن شد كه نيروهاي سكاف براي مسلط شدن بر آن تلاش مي كردند، اما نيروهاي نظامي و شبه نظاميان وفادار به منصور هادي، تلاش آنها را ناكام گذاشتند.

نيروهاي جنبش انصارالله از ماه سپتامبر براي مبارزه جدي با فساد و تروريسم، پايتخت را تصرف كرده و بر موسسات و ادارات دولتي مسلط شده اند.

خاورم**1486**1392

سرخط اخبار جهان