هفت سانحه پنجشنبه در جاده‌هاي استان سمنان دو كشته و 10 مجروح داشت

سمنان - ايرنا - سرپرست پليس راه استان سمنان گفت: هفت سانحه رانندگي روز پنجشنبه در محورهاي مواصلاتي اين استان رخ داد كه دو نفر كشته و 10 مجروح بر جا گذاشت.

سرهنگ حسن خسروجردي روز جمعه به ايرنا افزود: ترافيك محور تهران به مشهد در محدوده استان سمنان در حال حاضر سنگين اما روان است.

وي ادامه داد: علت 60 درصد از تصادفات جاده هاي استان سمنان در روز پنجشنبه، بي توجهي راننده در كنترل وسيله نقليه ناشي از خستگي و خواب آلودگي بود.

وي تاكيد كرد: هواي استان سمنان اكنون ابري است و در برخي مناطق مانند محور اصلي تهران به مشهد شاهد بارش باران هستيم و رانندگان وسايل نقليه بايد با رعايت احتياط، كمتر از سرعت مطمئنه برانند.

سرپرست پليس راه استان سمنان از وجود 33 دوربين كنترل سرعت در محورهاي اين استان خبر داد و افزود: اين دوربين ها علاوه بر كنترل آني سرعت وسايل نقليه، قابليت سنجش سرعت ميانگين خوروهاي عبوري را دارد.

محور اصلي تهران به مشهد در محدوده استان سمنان حدود 600 كيلومتر است كه تردد خودرو در آن با نزديكترين شدن به ساعات پاياني سال افزايش يافته است.

اين محور به دليل كويري بودن، خستگي رانندگان را به همراه دارد و هموطنان در اين محور بايد به طور متناوب استراحت‌هاي كوتاه را در برنامه سفر خود قرار دهند.ك/3

6103

سرخط اخبار استان‌ها