نبايد از خون شهيد براي رسيدن به اهداف دنيوي خوداستفاده كنيم

خرم آباد- ايرنا -فرماندار شهرستان دلفان گفت : متاسفانه عده اي از خون پاك شهيدان براي رسيدن به اهداف دنيوي خود استفاده مي كنند كه بزرگترين خيانت به شهيد و شهادت است.

به گزارش ايرنا، علي باقري روز جمعه در ديدار مدير و كاركنان بنياد شهيد و امور ايثارگران دلفان افزود: شهيد براي دفاع از آرمان هاي انقلاب اسلامي جانش را فدا كرده است تا ارزش هاي اسلامي باقي بمانند نه اينكه برخي افراد بخواهند براي رسيدن به جايگاه ، پست و مقام اهداف شخصي ، حزبي و گروهي خود از نام آنان استفاده كنند.

وي ،اخلاق مداري يكي از ويژگي هاي شهيدان عنوان كرد و اظهار داشت : آنان همواه با رعايت حقوق ديگران را بر حقوق خود مقدم مي داشتند تا جايي كه ترجيح مي دادند حقوق شان ضايع شود اما حقوق ديگران تضيع نشود.

باقري وظيفه مسوولان و مردم را در قبال شهدا و خانواده هاي معظم آنان سنگين خواند و بيان داشت: در قبال شهدا يك تكليف شخصي داريم و ان اينكه شهادت از بزرگترين ارزش هاي ديني محسوب مي شود كه تلاش در جهت پاسداشت شهيد و شهادت وظيفه همگاني است .

وي همچنين تكريم خانواده هاي معظم شاهد را وظيفه مردم و مسوولان عنوان كرد و اظهار داشت : خانواده هاي معظم شاهد عزيزترين فرزندان خود را تقديم اسلام و انقلاب كرده اند و رسالت ما پاسداشت حرمت و جايگاه و شان آنان سنگين است و بايستي هر چه در توان دارم براي حل مشكلات آنان بكار گيريم.

7270/6001

سرخط اخبار استان‌ها