خطیب جمعه قم: ملت ایران، عزت خود و دفاع از اسلام را در جهان معامله نخواهد كرد

قم - ایرنا - خطیب جمعه قم گفت: ملت و جوانان رشید جمهوری اسلامی ایران با پیروی از رهبر فرزانه انقلاب، عزت و كرامت خود و دفاع از اسلام و مقاومت اسلامی را در جهان معامله نخواهند كرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علیرضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه قم در حرم مطهر حضرت معصومه (س) اظهارداشت: ملت ایران در مذاكرات نشان داد كه اهل گفت و گو و منطق است.

وی تاكید كرد: در مذاكرات كرامت و عزت اسلامی ملت ایران باید حفظ شود.

رییس جامعه المصطفی العالمیه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جبهه مقاومت در سوریه از بسیاری از خطرها عبور كرد، جبهه اسلامی در عراق پیروزی های بزرگی در مبارزه با تكفیری ها بدست آورد و در لبنان و فلسطین نیز جبهه مقاومت، پیشرفت های چشمگیری داشت.

اعرافی همچنین با اشاره به در پیش بودن آغاز سال جدید گفت: آغاز سال جدید در ایران یادآور اتفاقی بزرگ به نام تاسیس حوزه علمیه قم است كه 93 سال از تاسیس آن می گذرد.

وی ادامه داد: همچنین دوم فروردین ماه یادآور حمله دژخیمان رژیم شاهنشاهی به مردم و حوزه علیمه قم است.

اعرافی افزود: حوزه، راه دراز و مراحل سختی را پشت سر گذاشته اما ملت شریف ایران و شهر مقدس قم همواره پشتیبان حوزه ها بوده اند و حوزه ای با این عظمت شكل گرفت كه منشاء انقلاب و تحولات زیادی در جهان شده است.

وی همچنین از ملت ایران به خاطر حفظ حرمت خاندان پیامبر(ص) و ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در ایام تحویل سال نو تقدیر كرد.

رییس جامعه المصطفی العالمیه افزود: پاكسازی و نظافت، رسیدگی به محرومان و مستمندان، دید و بازدیدها و رفع كدورت ها، تفرج، زیارت و سیاحت سالم و خودسازی معنوی از سنت های ما در سال جدید است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به چالش ها و تهدیدهایی كه امروزه خانواده ها با آنها مواجه هستند، گفت: رواج سبك های غیر اسلامی و غربی، منشاء پیدایش آسیب ها و تنزل اركان خانواده ها شده است.

اعرافی تاكید كرد: نسل امروز و خانواده ها باید به سبك اسلامی و ارزش های بنیادین بازگردند.

1175 /

سرخط اخبار استان‌ها