امام جمعه جيرفت: راهبردهاي رهبري در هر سال مورد توجه قرار گيرد

جيرفت - ايرنا - امام جمعه جيرفت گفت: با توجه به اينكه رهبر معظم انقلاب اسلامي هر سال راهبردهايي را ابلاغ مي كنند بايد اين راهبردها مورد توجه همگان قرار گيرد.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام رضا كرمي پور در خطبه هاي آخرين نماز جمعه جيرفت در سال 1393 با اشاره به راهبردهاي رهبر فرزانه انقلاب در سال جاري افزود: يكي از اين راهبردها اقتصاد مقاومتي و توجه به داخل كشور است يعني به دنبال اين نباشند كه مذاكرات به كجا مي رسد بلكه رهبري بر توجه به داخل تاكيد داشتند و البته به اين معنا نيست كه با خارج رابطه نداشته باشيم.

وي گفت: يكي ديگر از راهبردهاي ايشان، مصرف كالاهاي داخلي است و توليدكنندگان بايد به كيفيت كالا توجه داشته باشند.

وي راهبرد بعدي را مديريت جهادي برشمرد و افزود: مسوولان در اين زمينه ديد سياسي نداشته باشند و شايسته سالاري را در مديريت ها مورد توجه قرار دهند.

خطيب جمعه جيرفت تصريح كرد: مديريت جهادي با دستور دادن فايده ندارد و بايد در ميدان عمل باشيم.

وي گفت: يكي ديگر از راهبردهاي رهبري، جلوگيري از خطاي محاسباتي است و بايد محاسبات غلط را كنار گذاشت و بر داخل متمركز شد.

حجت الاسلام كرمي پور افزود: يكي ديگر از راهبردها دوري از اسلام آمريكايي و اسلام هايي است كه داعش به راه انداخته است.

وي به فرارسيدن نوروز و آغاز سال نو اشاره و تصريح كرد: اول سال از خداوندي كه دگرگون كردن دل ها دست اوست بخواهيم كه همانگونه در طبيعت تجديد ايجاد شده در روح ما هم يك تحول ايجاد شود.

وي تاكيد كرد: بايد به خود بنگريم كه چرا در طبيعت تحول ايجاد شده اما نبايد در دل و روح ما تحول ايجاد شود لذا بايد غبار دل ها را زدود و با ايجاد تحول ظاهري در دل و قلب خود هم تحول ايجاد كنيم.

امام جمعه جيرفت گفت: تغيير و تحول دروني به اين معناست كه ما همه كارها را براي خدا انجام دهيم زيرا همه انبياء براي رضاي خداوند كار كردند و ما هم بايد ادامه دهنده راه آنها باشيم.

وي بيان كرد: سركشي به يكديگر از اعمال عيد است و در اين ديد و بازديدها از فقرا و مستمندان غافل نشويم زيرا با اين كار شادي هاي خود را تقسيم مي كنيم.

حجت الاسلام كرمي پور با تسليت ايام شهادت حضرت فاطمه (س) افزود: خداوند در قرآن در شان و بزرگي فاطمه (س) آياتي آورده است و اين نشان از جايگاه والاي اين بانوي دو عالم است و ما بايد در زندگي خود اين بانوي بزرگ اسلام را الگو قرار دهيم.

وي تاكيد كرد: بايد در ايام شهادت حضرت زهرا (س) حرمت نگه داريم و در مراسم و جشن هاي عروسي هم كه بعد از شهادت بانوي دو عالم برگزار مي شود به گونه اي عمل كنيم كه دل امام زمان (عج) را نرنجانيم.

وي گفت: تلاش هاي حضرت فاطمه (س) بود كه امروز ما شاهد زنده نگه داشتن شيعه هستيم زيرا حضرت تا پاي جان خود از ولايت دفاع كردند.

امام جمعه جيرفت ادامه داد: وفاداري حضرت فاطمه (س) به ولايت براي ما درس است و بايد در جايي كه ولايت به خطر بيفتد دفاع كرد و در اين زمينه رفع تكليف براي هيچ كس جايز نيست.

وي گفت: عيد نوروز امسال بايد عيد فاطمي باشد و در برنامه هاي سطح شهر توجه داشته باشند و ولايي بودن خود را زير سووال نبريم و در اين زمينه دقت كنيم.

حجت الاسلام كرمي پور همچنين با اشاره به كاهش قيمت برخي محصولات كشاورزان گفت: در برخي از محصولات وضعيت خوب بود اما در برخي ديگر محصولات بايد براي سال هاي بعدي برنامه ريزي بهتري شود تا كشاورزان متضرر نشوند.

وي با اشاره به كاهش منابع آب بيان كرد: با توجه به وضعيت موجود بايد همه به مصرف بهينه توجه كنند.

وي سالروز عمليات فتح المبين را نيز گرامي داشت و گفت: جا دارد از تلاش ها و جانفشاني رزمندگان تقدير و تشكر كرد.

3018/3028

سرخط اخبار استان‌ها