هدف از اقتصاد مقاومتي ايستادن روي پاي خودمان است

نوشهر ـ ايرنا ـ امام جمعه نوشهر با اشاره به نام‌گذاري اين سال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي گفت: هدف از اقتصاد مقاومتي آن است كه روي پاي خود بايستيم.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت‌الاسلام محمود مشايخ در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته افزود: در سال 93 تلخي‌ها و شيريني‌هاي زيادي براي ملت ايران به وجود آمد.

وي اظهار داشت: تحريم ها و دشمني‌ها از جمله تلخي‌ها و افتتاح و كلنگ‌زني پروژه‌هاي بسيار و اجراي طرح‌هاي بزرگ همچون بيمه و طرح سلامت، از جمله شيريني‌ها بود.

امام جمعه نوشهر يادآور شد: رهبر معظم انقلاب، در شعار چند سال اخير، مبحث اقتصاد را در نظر گرفته است و نشان مي‌دهد براي تحقق اهداف اقتصادي بايد بيشتر تلاش كرد.

مشايخ به لزوم گرايش به مصرف كالاي داخلي اشاره كرد و ادامه داد: شايسته نيست كه با خريد كالاهاي خارجي، به توليدكنندگان و كارگران داخلي ضربه بزنيم.

وي تاكيد كرد: كشورهايي همچون ژاپن و چين با مصرف كالاي داخلي اقتصاد خود را تقويت كردند و اكنون توليداتشان تمام دنيا را گرفته است.

امام جمعه نوشهر افزود: البته توليدكنندگان نيز بايد كالاي باكيفيت بسازند ولي چنين هدفي به آساني به دست نمي‌آيد و زمان‌بر است.

وي با تبريك عيد نوروز خواستار رعايت حرمت ايام فاطميه به ويژه در سالروز شهادت حضرت فاطمه، سلام ‌الله عليها، شد و از مردم خواست در مجالس عزاي آن حضرت حضور گسترده‌اي داشته باشند.

امام جمعه نوشهر تاكيد كرد: در سال 1394 بايد به كشاورزي بيشتر توجه كنيم و به فكر تقويت استحكام خانواده باشيم زيرا دشمنان با شبكه‌هاي ماهواره‌اي سعي در از هم پاشيدن خانواده‌ها دارند. ك/2.

7517/1535/6097

سرخط اخبار استان‌ها