خطيب جمعه قم: ملت ايران، عزت خود و دفاع از اسلام را در جهان معامله نخواهد كرد

قم - ايرنا - خطيب جمعه قم گفت: ملت ايران با پيروي از رهبر فرزانه انقلاب، عزت و كرامت خود و دفاع از اسلام و مقاومت اسلامي را در جهان معامله نخواهد كرد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام عليرضا اعرافي در خطبه هاي نماز جمعه قم در حرم مطهر حضرت معصومه (س) اظهارداشت: ملت ايران در مذاكرات نشان داد كه اهل گفت و گو و منطق است.

وي تاكيد كرد: در مذاكرات كرامت و عزت اسلامي ملت ايران بايد حفظ شود.

رييس جامعه المصطفي العالميه در بخش ديگري از سخنان خود گفت: جبهه مقاومت در سوريه از بسياري از خطرها عبور كرد، جبهه اسلامي در عراق پيروزي هاي بزرگي در مبارزه با تكفيري ها بدست آورد و در لبنان و فلسطين نيز جبهه مقاومت، پيشرفت هاي چشمگيري داشت.

اعرافي همچنين با اشاره به در پيش بودن آغاز سال جديد گفت: آغاز سال جديد در ايران يادآور اتفاقي بزرگ به نام تاسيس حوزه علميه قم است كه 93 سال از تاسيس آن مي گذرد.

وي ادامه داد: همچنين دوم فروردين ماه يادآور حمله دژخيمان رژيم شاهنشاهي به مردم و حوزه عليمه قم است.

اعرافي افزود: حوزه، راه دراز و مراحل سختي را پشت سر گذاشته اما ملت شريف ايران و شهر مقدس قم همواره پشتيبان حوزه ها بوده اند و حوزه اي با اين عظمت شكل گرفت كه منشاء انقلاب و تحولات زيادي در جهان شده است.

وي همچنين از ملت ايران به خاطر حفظ حرمت خاندان پيامبر(ص) و ايام سوگواري شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در ايام تحويل سال نو تقدير كرد.

رييس جامعه المصطفي العالميه افزود: پاكسازي و نظافت، رسيدگي به محرومان و مستمندان، ديد و بازديدها و رفع كدورت ها، تفرج، زيارت و سياحت سالم و خودسازي معنوي از سنت هاي ما در سال جديد است.

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به چالش ها و تهديدهايي كه امروزه خانواده ها با آنها مواجه هستند، گفت: رواج سبك هاي غير اسلامي و غربي، منشاء پيدايش آسيب ها و تنزل اركان خانواده ها شده است.

اعرافي تاكيد كرد: نسل امروز و خانواده ها بايد به سبك اسلامي و ارزش هاي بنيادين بازگردند.

1175/1756