امام جمعه بجنورد: باید در ایام عید حرمت حضرت زهرا(س) را نگه داشت

بجنورد - ایرنا - امام جمعه بجنورد گفت: سال 93 با ایام فاطمی آغاز شد و سال 94 نیز با این ایام آغاز می شود بنابراین باید حرمت دخت نبی اكرم حضرت زهرا(س) را در این ایام نگه داشت.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته بجنورد مركز خراسان شمالی اظهار كرد: دید و بازدید و حتی رفتن به دامن طبیعیت در این ایام اشكالی ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر مدیریت زمان و عمر تاكید كرد و گفت: زمانی كه خداوند برای انسان در نظر گرفته است باید مدیریت و پایان هر سال نیز عملكرد خود را محاسبه كرد.

امام جمعه بجنورد در ادامه با اشاره به رونق خرید اجناس به مناسبت سال نو اظهار كرد: كاسبان در عرضه باید انصاف داشته باشند و با گران فروش به مردم ظلم نكنند.

حجت الاسلام یعقوبی افزود: افرادی كه با گران فروشی به دیگران ظلم می كنند روحیه سالمی ندارند و در حقیقت روحیه ناهنجاری دارند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی افزود: باید در مسائل سیاسی نیز انصاف داشته باشیم.

وی اظهار كرد: در واگذاری مسوولیت ها باید مدیریت وجود داشته باشد و فردی كه لایق كاری است، مسوولیت به آن واگذار شود در غیر اینصورت به مردم ظلم شده است.

وی گفت: در مدیریت كلان افرادی هستند كه هیچ رابطه ای با كار یا مسوولیت خود ندارند كه این امر علاوه بر ضرر به مردم به خود فرد نیز آسیب می زند.

امام جمعه بجنورد همچنین با بیان اینكه خام فروشی و استفاده از ذخایر زیرزمینی هنر نیست افزود: باید این ذخایر برای نسل های آینده حفظ شود.

وی اظهار كرد: هم اكنون باید از علم و دانش برای استفاده بهینه از ذخایر زمینی بهره مند شد و از این راه، اقتصاد كشور را مدیریت كرد.ك/3

3007/ 6042

سرخط اخبار استان‌ها