امام جمعه موقت ساری: صلح طلبی ایران در مذاكرات هسته ای به كشورهای جهان ثابت شد

ساری - ایرنا - امام جمعه موقت ساری با اشاره به مذاكرات هسته ای میان ایران و 1+5 ،گفت: در این مذاكرات ایران اسلامی با حفظ عزت نظام، رویكرد صلح طلبانه خود را به جهانیان نشان داده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام یوسف یوسف پور در خطبه های نماز جمعه این شهر با بیان اینكه مذاكرات هسته ای در مرحله حساسی قرار دارد، ابراز امیدواری كرد با همت مسوولان و هیات مذاكره كننده جمهوری اسلامی این مذاكرات به خوبی به پایان برسد.

امام جمعه موقت ساری همچنین به تاكیدات رهبری برای لغو تحریم ها اشاره كرد و گفت: تیم مذاكره كننده هسته ای ایران با چانه زنی های سیاسی بدنبال حفظ منافع نظام است.

وی ادامه داد: تیم مذاكره كننده كشورمان با لحاظ كردن این چهارچوب ملی توانست سكان دار خوبی در مساله هسته ای باشد.

امام جمعه موقت ساری گفت: در صورت امضاء نشدن توافق نامه مذاكرات هسته ای میان ایران و كشورهای 1+5 ، خدشه ای به ابهت سیاسی كشورمان وارد نمی شود و بلكه توانمندی چانه زنی سیاسی بین المللی مسوولان سیاسی كشور به جهانیان ثابت می شود.

وی با اشاره به تقارن ایام نوروز با سالروز شهادت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: آیین و سنت نوروز با حفظ رعایت حرمت این بانوی بزرگوار برگزار شود.

حجت الاسلام یوسف پور به 29 اسفند 1329 سالروز ملی شدن صنعت نفت اشاره كرد و افزود: نفت در گذشته بعنوان عامل تاثیرگذار بر اقتصاد و صنعت كشورها به شمار می رفت و امروزه درمسایل سیاسی و امنیتی جایگاه مهمی دارد.

2096/6097/1756