امام جمعه سمنان: مذاكرات هسته ای به هر كجا برسد ملت ایران پیروز است

سمنان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان سمنان و امام جمعه شهر سمنان گفت: مذاكرات هسته ای ایران با جامعه جهانی به نتیجه برسد یا نرسد، ملت ایران در هر حال پیروز مذاكرات است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه سمنان افزود: مقاومت ملت ایران تا زمانی كه یك مورد تحریم هم باقی بماند پا برجاست.

وی بیان كرد: ملت ایران شهید داده است و با این حرف‌ها عقب نمی‌نشیند.

شاهچراغی اظهار امیدواری كرد: تیم مذاكره كننده ایرانی كه زحمت می كشد و در طول یكسال گذشته در سفر است، بتواند مذاكرات هسته ای ایران با كشورهای غربی را به نتیجه برساند و تحریم‌ها به طور كامل كنار برود.

وی با اشاره به فرمایش های رهبری در نشست با اعضای مجلس خبرگان رهبری، افزود: لحن زورگویانه آمریكا هر بار در زمان مذاكرات تندتر می شود و این نشانه تناقض آنهاست.

وی ادامه داد: اگر آمریكا به دنبال به نتیجه رساندن مذاكره است پس این لحن زورگویانه چیست.

مذاكرات ایران با گروه موسوم به پنج بعلاوه یك متشكل از كشورهای آمریكا،انگلستان،فرانسه، روسیه، چین و آلمان در لوزان سوییس با هدف دستیابی به توافق هسته ای درحال انجام است.

هنوز نتیجه مشخصی از این مذاكرات كه در سطح وزرای امورخارجه ادامه دارد، اعلام نشده است.

امام جمعه سمنان همچنین با اشاره به همزمانی نوروز 94 با ایام فاطمیه و لزوم حرمت‌داری حضرت فاطمه(س) در این روزها، بیان كرد: حضرت زهرا(س) باید الگوی عملی در حجاب و عفاف، اجرای امر به معروف و نهی از منكر، ولایت‌ذیری و خدمت به محرومان باشند.ك/2

6103 /1876