امام جمعه رشت: در مذاكرات هسته اي فقط توافق برد-  برد مورد قبول ملت بزرگ ايران است

رشت - ايرنا - نماينده ولي فقيه در گيلان و امام جمعه رشت گفت: در مذاكرات هسته اي ايران با 1+ 5 فقط توافق برد- برد مورد قبول ملت ايران است و هر گونه تضييع حقوق آن پذيرفتني نيست.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، آيت الله زين العابدين قرباني در خطبه هاي نماز جمعه رشت افزود : اميدواريم تا دهم فروردين ماه توافق طبق شرايطي كه ذكر شد انجام و مشكلات ناشي از تحريم هاي ظالمانه غرب عليه ملت ايران كاهش يابد، اما اگر هم نشد، آسمان به زمين نخواهد آمد.

وي گفت: در اين صورت ملت ايران همانگونه كه در 36 سال گذشته با تكيه به غيرت و علم و دانش فرزندان خود راه ترقي و پيشرفت را پيموده همين راه را ادامه خواهد داد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود در مورد مراسم عيد نوروز گفت: اسلام با مناسبت هاي نيكوي عيد نوروز منافاتي ندارد، بلكه آنها را محترم شمرده است.

آيت الله قرباني افزود: مناسبت و رسم هايي همچون صله رحم، عيدي و هديه دادن به ضعفا و اقوام، عيادت از بيماران و بزرگان فاميل، خوشي و شادماني كردن به مناسبت اين عيد طبيعت مورد تاييد و احترام دين مبين اسلام است و با آن منافاتي ندارد، اما آن بخش از مناسبت هايي كه خرافه است و جايگاه عقلي و شرعي ندارد مورد تاييد دين اسلام نيست.

وي از همه مردم مسلمان ايران خواست با رعايت احترام دهه فاطميه با ايام نوروز در اين ايام از بيماران، سالمندان و مستمندان عيادت كرده و تا حد امكان مشكلات آنها را برطرف نمايند.

6070/1756