مردم دلفان چشم انتظار اجرايي شدن مصوبه سفر رئيس جمهور به لرستان

پايگاه خبري كاسي لرستان در ياداشتي نوشت : طرح حداث گاوداري پنج هزار راسي در دلفان از مصوبات سفر رئيس جمهور به لرستان در روي ميز سعيدي كيا مديرعامل بنياد مستضعفان كشوراست و مردم دلفان چشم انتظار اجرايي شدن آن هستند

اين پايگاه در ادامه اين ياداشت با اشاره به اقدامات استاندار لرستان و مسئولان محلي براي اجرايي شدن طرح نوشته است:در جريان سفر رياست جمهوري به لرستان با تلاش و مساعدت استاندار لرستان سهم شهرستان دلفان از اين سفر احداث يك گاوداري 5 هزار راسي بود كه خبر آن در آن زمان در رسانه ها انتشار يافت.

انتشار اين خبر موجب شادماني مردم شهرستان دلفان شد و آنان تلاش ها و حساسيت مهندس بازوند را در توجه به ديار محرومان ارج نهادند اما پس از مدتي كارشناسان اعزامي تصميم به انتقال طرح به يكي از شهرستانهاي ديگر كردند.

انشار شايعه اين انتقال موجب حساسيت رسانه هاي منطقه شد و پايگاه خبري كاسي با انتشار ياداشتي اين اقدام را نكوهش و خواستار تجديد نظر دراين زمينه شد و نوشته بود ” محروم نمودن شهرستان دلفان به بهانه هاي واهي قابل قبول نيست.

خوشبختانه مذاكرات و رايزني هاي و پيگيري هاي شبانه روزي نماينده سلسله و دلفان، فرماندار دلفان و عنايت و مساعدت استاندار دلسوز لرستان نتيجه داد و مهندس بازوند در قالب يك نامه به مجري طرح (بنياد مستضعفان ) خواستار احداث اين پروژه در يكي از شهرستان هاي توسعه نيافته استان گرديد.

جمع بندي نظرات استاني احداث طرح در مناطق توسعه نيافته لرستان است

استاندار لرستان در نامه اي خطاب به سعيدي كيا مدير عامل بنياد مستضعفان كشور به سفر رياست جمهوري اسلامي به لرستان اشاره مي كند و مي نويسد : پيرو سفر پر بركت رياست محترم جمهور و كاروان تدبير و اميد به لرستان و اعلام موافقت آن بنياد مبني بر احداث يك گاوداري 5 هزار راسي در استان و با عنايت به مذاكرات توسعه نيافته استان براي سرمايه گذاري اقتصادي و نظر به نگرش شهرستاني سند آمايش و ضرورت توسعه متوازن منطقه اي جمع بندي نظرات استاني احداث طرح در مناطق توسعه نيافته لرستان است .

خوشبختانه استاندار لرستان در آن مصاحبه گفت : حساسيتي نداريم و دوست داريم اين طرح در مناطق محروم استان احداث شود و ما منتظر نظر كارشناسان هستيم كه كدام نقطه را انتخاب مي كنند.

پس از اين مصاحبه كارشناسان شركت مجري طرح در چندين مرحله به دلفان سفر كردند كه اعلام آمادگي مسئولان محلي براي هر گونه همكاري نتيجه داد وآنان از چهار زمين پيشنهادي توسط فرماندار دلفان كارشناسان يك نقطه را انتخاب كردند .

واگذاري 52 هكتار زمين توسط مردم روستاي ساليانه

نبايد بزرگواري مردم روستاي ساليانه را در اين زمينه فراموش كنيم آنان با واگذاري52 هكتار زمين اقدام ارزشمندي را براي مردم شهرستان دلفان انجام دادند كه در تاريخ دلفان ماندگار خواهد ماند.

استاندار لرستان معاون برنامه ريزي خود به همراه نماينده شركت قيام را مامور كرد كه به نورآباد سفر كنند و راه هاي احداث طرح را بررسي كنند .

به هر روي در آخرين سفر كارشناسان شركت مذكور خوشبختانه آزمايش هاي انجام شده براي وضعيت آب منطقه رضايت بخش بوده و رضايت كارشناسان ما را اميدوار براي اجرايي شدن طرح كرده است .

حال با توجه به اقدامات مثبت مسئولان محلي براي همكاري با سرمايه گذار ، واگذاري زمين مورد نياز ، رفع كليه ايرادها و خواسته هاي شركت مجري ، نتيجه مثبت آزمايش هاي آب و خاك كارشناسان ،‌ محروميت منطقه دلفان و شاخص هاي اين شهرستان مردم دلفان چشم انتظار اقدام آقاي سعيدي كيا مديرعامل بنياد مستضعفان كشور هستند و به اصطلاح توپ در زمين اين بزرگوار است.

اميدواريم مهندس سعيدي كيا با توجه به محروميت منطقه و آمار بالاي بيكاري در دلفان دستور اجرايي شدن طرح گاوداري 5 هزار راسي كه نقش مهمي درتو سعه دلفان و كاهش آمار بيكاري دارد صادر نمايند و شادي را بر لبان مردم اين ديار جاري سازد.

مردم شهرستان دلفان با قدرداني از مهندس بازوند نماينده عالي دولت در لرستان كه اولويت را به مناطق كمتر توسعه يافته و محروم داده اند اين اقدام ارزشمند را در راستاي سياست هاي محروميت زدايي مدنظر مقام معظم رهبري و دولت تدبير و اميد مي دانند اما انتظار آنان از وي تلاش براي به ثمر رسيدن طرح است .

مردم دلفان قدردان اقدامات انجام شده توسط استاندار لرستان ، سردار عبدالهي فرمانده قرار گاه خاتم ، فرمانداردلفان و ديگر عزيزان مسئول كه در اين راه سنگ تمام گذاشتند مي باشند اميدواريم با پيگيري اين عزيزان شاهد عملياتي شدن طرح باشيم .

بدون شك اقدام ماندگار اين عزيزان در ذهن دلفانانيان قدرشناس باقي خواهد ماند و آنان اين اقدام را فراموش نمي كنند.

منبع : سايت كاسي

سرخط اخبار استان‌ها